Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Agenda

Moje volba

Pavel Jungwirth
Pavel Jungwirth • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Jako chemik nepochybuji o tom, že při výběru partnera hraje chemie důležitou roli. Přesto jsem skeptický k seznamovacím agenturám typu Chemistry.com nebo ScientificMatch.com, které hledají vhodné partnery na vědecké bázi, pomocí psychologických dotazníků a s využitím genetické informace. Myslím, že „partnerská chemie“ je mnohem složitější než ta laboratorní a zahrnuje faktory, které se vymykají exaktnímu přírodovědnému popisu. Byl by však možný vědecký výběr vhodné politické strany v nadcházejících volbách? Probíhající volební kampaň působí ještě mnohem iracionálněji než proces chození chlapců s děvčaty. Přesto se pokusím uvést několik rozumových kritérií, jimiž se ve volbách snažím řídit.

Prvním kritériem jsou pro mě minulé činy. Snažila se strana řešit dlouhodobé problémy, jako je transformace ekonomiky z montování na vývoj nových technologií, usilovala o udržení životní úrovně a sociálního smíru při stárnoucí populaci, zasazovala se o ochranu přírody a klimatu? Nebo byla politika strany spíše pokračováním partikulárních ekonomických zájmů firem jinými prostředky? Nejlepší je přitom se podívat, jaké zákony předkládali a jak hlasovali v minulém období její poslanci.

 

Pavel Jungwirth
Pavel Jungwirth • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer
Druhým kritériem je životopis představitelů strany. Jsou to lidé, kteří něco dokázali a nyní dávají své schopnosti do služeb společnosti, nebo je pro ně politika záchrannou sítí před nezaměstnaností,…

2010_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte