Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s.jpg

Po sněhu a mrazech přišlo tání. Teploty vystoupaly k patnácti stupňům Celsia. Přiletěli špačci a skřivani. Zpomalil růst cen a ekonomové informovali veřejnost, že inflace letos nebude.
Nepřijatelné, otřesné, šílené, komentoval premiér Jan Fischer skutečnost, že neznámí pachatelé hodili zápalnou lahev do domu romské rodiny v Ostravě; čtvrtý žhářský útok proti zdejším občanům romské národnosti za poslední rok tentokrát nevyšel proto, že třináctiletá dívka, do jejíhož pokoje hořlavý koktejl přes zavřené okno vletěl, stihla uhasit knot. Ministerstvo školství navrhlo, aby se na českých školách vyučovala jako volitelný předmět romština. Česká lékařská komora zahájila práci na omluvě židovským spoluobčanům za memorandum, které v říjnu 1938 – půl roku před nacistickou okupací – sepsali zdejší čistokrevně čeští lékaři a právníci jako žádost vládě, aby úředně zakázala Židům vykonávat v Čechách lékařské a právnické povolání. Na sjezdu Svazu mladých komunistů v Praze se pohádali radikální a umírnění ctitelé Stalina.
Když bylo zřejmé, že se z toho nevylže, řekl policistům, že si zrovna uklízel ve voze, když jsme zrovna projížděli kolem, a vyvázl jen s malou pokutou, popsala deníku MF Dnes řidička Taťána Welchová, jak známý hokejista Petr Nedvěd zaplatil za to, že na dálnici D 1 se vzteklými nadávkami házel z okna svého ferrari PET lahve a zátky na auto paní Welchové, která dodržovala předepsanou rychlost a tím Nedvěda donutila…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2118

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte