200737-vobr-01_obalka_velka.gif

2007/37

Koupit vydání
200736-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 28. 8. – 4. 9. 2007 200738-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 15.–22. 9. 2007
Editorial
Editorial Erik Tabery Vážení čtenáři, velmi nás potěšil váš mimořádný zájem diskutovat o nové podobě Respektu. Do debaty se zapojila dokonce i MF Dnes, kde <strong>Josef Chuchma</strong> píše o konci &bdquo;novinářského étosu&ldquo;, protože jsme změnili grafiku a papír. Anketa: Jsou současné pravomoci agenta pro boj s korupcí dostatečné? Respekt Anketa k novele trestního zákona pro boj s korupcí. Příštích 7 dní Respekt Události příštího týdne
Kultura
Romeo a Rwanda Petr Třešňák Příběh generála Dallairea - muže, který spatřil peklo na vlastní oči
Minulý týden
Připravujeme Respekt Co připravujeme do dalšího čísla. Minulý týden Ivan Lamper Po teplém počasí přišel vítr, zima a velké deště.
Trendy
Po nákupech Karolína Vránková Broušený servis, skutečný domácí postrach, který se dědí z matky na dceru. Industriální safari Karolína Vránková &bdquo;To je jak z nějaký verneovky,&ldquo; volají rozveseleně dva výrostci, kteří se zrovna procházejí nedaleko Svatého Jana pod Skalou u Berouna.
Prvních 15 minut
Tučňáci, beatbox a megafon Pavel Klusák Domácí hudební média o nich zatím jakoby nevědí, Dva ale opakovaně vystupují po Evropě: vedle rakouských a maďarských výjezdů je bizarním vrcholem jejich kariéry živé hraní v moskevské televizi se sledovaností kolem milionu diváků.
Jeden den v životě
Úhel pohledu Jaroslav Formánek Dlouho jsme se neviděli. Naposled před lety v Paříži. Seděl v parku na lavičce a zlostně mě vyhlížel. Harmonika a přítmí lesa Karolína Ryvolová Je neděle, budím se v pět ráno. Bez snídaně se řítím na pražské nádraží Florenc, abych stihla spoj do Brna.
Rozhovory
Musíme víc mluvit o svobodě Erik Tabery, Marek Švehla Na první pohled se zdá, že je členem nějaké konzervativní strany.
Ve hvězdách
Volnost, rovnost, gilotina Jaroslav Formánek Francouzi ji familiárně oslovovali &bdquo;národní břitva&ldquo; či &bdquo;vdova&ldquo;.
Eseje
Cimrmanova hvězdná hrozba Ladislav Smoljak V tomto roce 2007 se shodou okolností odehrály dvě pozoruhodné události spojené s Járou Cimrmanem. Komedie teroru János Széky Mladíci s divokým výrazem ve tváři a v černých neonacistických uniformách, kteří si dali název Maďarská garda a v srpnu pochodovali ulicemi Budapešti, vyděsili státy sousedící s Maďarskem, na poplach bijí také evropští socialisté.
Svět
Trapnosti a lži Tomasz Mackowiak Polsko se stále zmítá ve spárech postkomunistického komplotu, jehož sílu vládnoucí bratři Kaczyńští podcenili a nechali jeho strůjce vklouznout až do vlády. Olympijské nové světy Robert Mikoláš Krásky v červených a modrých šatech jsou připraveny na molu s kolekcemi medailí, vlajkonoši čekají na první tóny vítězné fanfáry. Za všechno může etanol Markéta Pilátová Jsou si sympatičtí, plesala na jaře brazilská média. Prezident Luiz Inácio Lula da Silva se právě vrátil z letního sídla George Bushe, legendárního Camp Davidu.
Úspěch
Svobodný muž na drátě Petr Třešňák Pracovat pro velkou zahraniční firmu není pro každého.
Téma
Jak se stal pletichář tatíčkem Pavel Kosatík
Ekonomika
Hledání dobré firmy The Economist Pokud věříte tomu, co o sobě říkají, pak velké firmy ještě nikdy nebyly vzornějšími občany. Venkov v. města Tomáš Sachr Pohled na ten krátký text s řádkou čísel chomutovské primátorce Ivaně Řápkové pravidelně zvyšuje tep.
Česko
Vaše peníze, naše značka Tomáš Pavlíček Spolehlivým indikátorem vstřícnosti a rychlosti úřadů může být i to, kolik se kolem dané agendy rojí firem slibujících bleskové vyřízení formalit. Kompost do každé rodiny Anneke Hudalla Ačkoli i Češi už pár let třídí plasty, sklo a papír, skládky z komunálního odpadu se nezmenšují, nýbrž naopak rostou. Reformy Fabrice Martin Plichta Francie a Česká republika byly v období mezi dvěma světovými válkami země velmi si blízké a stále mají mnoho společného, byť se to některým pražským politikům příliš nelíbí a svou zem by raději úžeji propojili s jiným kontinentem. Odsoudili úplatkáře Ondřej Kundra Stačí k odsouzení za korupci označit člověka, který měl úplatek nabídnout? Ano i ne, ukazuje česká praxe z poslední doby. Globalizace miluje Prahu Petr Třešňák Byznys park na Chodově vypadá jako svérázný výsledek spolupráce transplantačního chirurga a urbanisty. Obklopují jej paneláky, věčně ucpaná dálnice na Brno, opodál chrlí metro tisíce Pražanů a šňůry autobusů je rozvážejí dál na periferii. A uprostřed typicky českého sídlištního výjevu náhle vyrůstá promenáda lemovaná high-tech budovami ze skla a oceli.
Civilizace
Nostalgie Hana Librová Tak máme další magazín. Jeho tvářnost je elegantní a zajímavá, což o to. Egyptský bestiář Václav Cílek Svět je plný běžných záhad: proč i v dospělém věku někdy posloucháme rodiče, proč se sourozenci navzájem liší nebo proč máme rádi zvířata. Platonův omyl Martin Konvička, Zdeněk Fric Požáry v Řecku dosáhly letos rozměrů skoro apokalyptických. Spáleniště vychládají, úřady vypsaly odměny na hlavy žhářů.
Blogy
Vzpomínka na Beslan Petr Kostohryz Třetího září 2004. Stojím na chodbě kanceláře a s několika kolegy sleduji přímý přenos z nedaleké školy.
Na pozvání
Ať vláda vládne Luboš Dobrovský Luboš Dobrovský (1932) je novinář a politik. Mlha na horách &ndash; za miliardu Luděk Niedermayer (1966) je viceguvernérem České národní banky.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy našich čtenářů
Komentáře
Fond ohrožených rodičů Petr Třešňák Kauzu týraných chlapců z Kuřimi obestírá tolik záhad, že bezradný čtenář novin obvykle neví, co si s ní vlastně počít. Střežte se trojské pandy The Economist Západní vládní a armádní počítače jsou každou milisekundu terčem útoku. Na Kubiceho pal! Erik Tabery Konečně se rozběhla dlouho ohlašovaná reforma policie a konzumenti ranních zpráv se nestačí divit. Šest ztracených let Jiří Sobota Šest let poté, co se po útocích al-Káidy zhroutily newyorské mrakodrapy a strhly s sebou do záhuby téměř tři tisíce lidí, může být Usáma bin Ládin se svou prací spokojen.
Vaše otázky
Můžu si při kontrole nahrávat policii? Respekt Dotazy našich čtenářů. Proč nevidím z vlaku? Respekt Otázky našich čtenářů
Z kraje
Petice za možnost přejít Vladimír Ševela Kvůli strohému &bdquo;ne&ldquo; policie a silničářů totiž ztroskotal návrh na stavbu ostrůvku a semaforu v Nemanicích už na přelomu tisíciletí.
Krátce
Krátce Respekt Události ve zkratce

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte