Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Vážení čtenáři,
velmi nás potěšil váš mimořádný zájem diskutovat o nové podobě Respektu. Do debaty se zapojila dokonce i MF Dnes, kde Josef Chuchma píše o konci „novinářského étosu“, protože jsme změnili grafiku a papír.
Anketa k novele trestního zákona pro boj s korupcí.
Události příštího týdne
Na kolik si ceníte své soukromí? Většina lidí má k této otázce poněkud schizofrenní postoj: tvrdí sice, že je pro ně soukromí důležité, že je stále více jejich osobních údajů a informací přístupné na internetu firmám, úřadům i běžným brouzdalům, ale zároveň s ním bez obav hazardují.
Doporučit debut Johna Camerona Mitchella s názvem Hedwiga a Angry Inch (2001) lze i těm, kteří se jinak filmovým adaptacím muzikálů zdaleka vyhýbají.
V populární vědecké edici Kolumbus vychází kniha mapující kulturní historii zrychlování času.
Zajímavé výstavy.
„Víš, jak Reichsprotektor Heydrich říká těmhle Čechům, Fritzi? Smějící se bestie.
Novinky v hudbě.
Snad kontrast nehybných let normalizace s předcházejícím dvacetiletím přiměl Josefa Hiršala s Bohumilou Grögerovou k mnohaleté a vyčerpávající práci na osobitém memoárovém obrazu doby mezi rokem 1952 až 1968 s názvem Let let.
La rentrée de vacances, návrat z letních prázdnin, v myšlení Francouzů představuje důležitý předěl podobný kalendářní změně letopočtu.
Ukázat cestu, která vede ven z pekla současného světa – dnes už se Pavel Bednařík (1980) nad těmito slovy z ustavujícího manifestu občanského sdružení Pastiche Filmz usmívá.
Na záda si přidělal obří vrtuli ze vznášedla, zavěsil se pod strop, zapnul motor a udělal si tak v garáži k smrti nebezpečnou houpačku.
Za hudebním šéfdramaturgem Radiožurnálu Reném Zeithamlem jdu s tichou myšlenkou, že mu jeho práci věru nezávidím.
Zkraje roku 1980 se mluvčí Charty 77 zamýšleli nad smyslem své občanské iniciativy po třech letech její existence.
V tomto roce 2007 se shodou okolností odehrály dvě pozoruhodné události spojené s Járou Cimrmanem.
Mladíci s divokým výrazem ve tváři a v černých neonacistických uniformách, kteří si dali název Maďarská garda a v srpnu pochodovali ulicemi Budapešti, vyděsili státy sousedící s Maďarskem, na poplach bijí také evropští socialisté.
Polsko se stále zmítá ve spárech postkomunistického komplotu, jehož sílu vládnoucí bratři Kaczyńští podcenili a nechali jeho strůjce vklouznout až do vlády.
Krásky v červených a modrých šatech jsou připraveny na molu s kolekcemi medailí, vlajkonoši čekají na první tóny vítězné fanfáry.
Jsou si sympatičtí, plesala na jaře brazilská média. Prezident Luiz Inácio Lula da Silva se právě vrátil z letního sídla George Bushe, legendárního Camp Davidu.
Spolehlivým indikátorem vstřícnosti a rychlosti úřadů může být i to, kolik se kolem dané agendy rojí firem slibujících bleskové vyřízení formalit.
Ačkoli i Češi už pár let třídí plasty, sklo a papír, skládky z komunálního odpadu se nezmenšují, nýbrž naopak rostou.
Francie a Česká republika byly v období mezi dvěma světovými válkami země velmi si blízké a stále mají mnoho společného, byť se to některým pražským politikům příliš nelíbí a svou zem by raději úžeji propojili s jiným kontinentem.
Stačí k odsouzení za korupci označit člověka, který měl úplatek nabídnout? Ano i ne, ukazuje česká praxe z poslední doby.
Byznys park na Chodově vypadá jako svérázný výsledek spolupráce transplantačního chirurga a urbanisty. Obklopují jej paneláky, věčně ucpaná dálnice na Brno, opodál chrlí metro tisíce Pražanů a šňůry autobusů je rozvážejí dál na periferii. A uprostřed typicky českého sídlištního výjevu náhle vyrůstá promenáda lemovaná high-tech budovami ze skla a oceli.
Tak máme další magazín. Jeho tvářnost je elegantní a zajímavá, což o to.
Svět je plný běžných záhad: proč i v dospělém věku někdy posloucháme rodiče, proč se sourozenci navzájem liší nebo proč máme rádi zvířata.
Požáry v Řecku dosáhly letos rozměrů skoro apokalyptických. Spáleniště vychládají, úřady vypsaly odměny na hlavy žhářů.
Kauzu týraných chlapců z Kuřimi obestírá tolik záhad, že bezradný čtenář novin obvykle neví, co si s ní vlastně počít.
Západní vládní a armádní počítače jsou každou milisekundu terčem útoku.
Konečně se rozběhla dlouho ohlašovaná reforma policie a konzumenti ranních zpráv se nestačí divit.
Šest let poté, co se po útocích al-Káidy zhroutily newyorské mrakodrapy a strhly s sebou do záhuby téměř tři tisíce lidí, může být Usáma bin Ládin se svou prací spokojen.