Reklama
 
200634-vobr-01_obalka_velka.gif

2006/34

Koupit vydání
200633-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 13.–20. 8. 2006 200635-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 27. 8. – 3. 9. 2006
Editorial
Editorial Erik Tabery Dámy a pánové, odstupující premiér Jiří Paroubek podal trestní oznámení za údajnou pomluvu na zástupce šéfredaktora Respektu Jaroslava Spurného. Důvodem jsou dva články – Kolik zbylo v ČSSD šibalů (vyšel v Lidových novinách) a Paroubek a jeho Kočka (červnový Respekt), v nichž byly uveřejněny informace o stycích Jiřího Paroubka s lidmi podezřelými ze spolupráce s organizovaným zločinem.
Scéna
Film Respekt Tynejlepší filmy pro tento týden. Mimochodem Jaroslav Formánek Západní brána do českých zemí, hraniční přechod Rozvadov. Na poloprázdném parkovišti stojí na první pohled opuštěný autobus. Televize Respekt To nejlepší v televizi pro tento týden. Výstavy Respekt To nejlepší z výstav pro tento týden. Hudba Respekt To nejlepší z hudby pro tento týden. Knihy Respekt Ty nejlepší knihy pro tento týden. Kulturní tip Respekt V těchto dnech zaplaví pražskou Letnou komedianti, akrobaté, muzikanti a žongléři.
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper V brněnské botanické zahradě rozkvetla viktorie královská, největší leknín světa. Vrátily se horké dny. <strong>Útoky, ať už provedené nebo odhalené, začínají pokrývat téměř celou mapu Evropy a neustále se přibližují k České republice</strong>, prohlásil v televizi zástupce šéfa rozvědky Jan Beroun na vysvětlenou, proč jeho služba požaduje větší pravomoci poté, co britská policie odhalila a těsně před spuštěním zmařila plán skupiny islámských teroristů propašovat do letadel v nenápadném limonádovém balení tekutiny nutné k výrobě výbušnin a zničit ve třech vlnách za sebou nejméně desítku letadel na linkách mezi Velkou Británií a Spojenými státy.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy od našich čtenářů.
Kultura
Grass zkouší autoritu Viktor Šlajchrt Ve věku 87 let odešel autor Plechového bubínku a nositel Nobelovy ceny za literaturu
Civilizace
Kosmická stanice, díl druhý Tomáš Přibyl V neděli 27. srpna by měl odstartovat raketoplán Atlantis. Mraveniště na webu Martin Uhlíř Na počátku nebylo světlo, ale spíš delikátní přítmí internetového portálu Bomis, který umožňoval hledat na webu různé věci, hlavně erotické fotografie a pornografii.
Rozhovory
Politici si říkají &ndash; Po nás potopa Marek Švehla Daniel Münich se narodil v roce 1965 v Praze, vystudoval elektrotechnickou fakultu na ČVUT. Později se dal na dráhu ekonoma, prošel studijními pobyty v USA, doktorát z ekonomie získal na CERGE, ekonomickém institutu přidruženém k Univerzitě Karlově a Akademii věd.
Téma
Týden mezi londýnskými muslimy Jiří Sobota Žijí na nejlepším místě, na jakém muslim může žít. Mají možnosti, o jakých se jejich rodičům ani nesnilo. Sami to říkají. A přesto někteří z nich chtějí povraždit co nejvíce lidí ve svém okolí.
Zahraničí
Geh nach Österreich Zbyněk Petráček Rakousko má před sebou měsíc do voleb a za sebou skoro sedm let vlády, která přinesla reformy i účast populistů. Ven letadlem, doma busem Zbyněk Petráček Máme brát na palubu rizikové pasažéry? A hlavně &ndash; jak je určit? Tour de testosteron Jaroslav Formánek Proč potřebuje profesionální fotbalista tři až čtyři dny odpočinku po utkání, jež trvá devadesát minut, a špičkový cyklista, který šlapal více než pět hodin v plném slunci, pouze jednu noc? Teroristy potřebujeme Tomáš Vlach Proč se podařilo tak hladce předejít teroristickému útoku na letadla v Británii? Ze značné části díky Pákistánu. Sázíš na Cahal, nebo Hizballáh? Jan Fingerland Podívejme se na výsledek války očima jeruzalémského optimisty. Izrael počítá ztráty Tomáš Rákos Mír? Na ten by asi nikdo nevsadil. Ale jisté je, že minulý týden &ndash; po 34 dnech a závěrečném sprintu &ndash; konflikt mezi Izraelem a libanonským Hizballáhem utichl. Aspoň prozatím.
Ekonomika
Pravidla obnovy Graciana del Castillo Rekonstrukci Libanonu, tak svědomitě uskutečňované v 90. letech minulého století, v současnosti hrozí zmar.
Diskuse
Co si počít s Günterem Grassem Tereza Brdečková, Zbyněk Petráček Pohledy spisovatelky Terezy Brdečkové a komentátora Zbyňka Petráčka na přiznání německého spisovatele Güntera Grasse, že byl členem Waffen-SS.
Domov
Před 15 lety Respekt Čtyřiatřicáté číslo se před patnácti lety pochopitelně věnovalo především pokusu sovětských bolševiků o převrat. Vždyť šlo o nejsilnější ohrožení československé cesty za demokracií. Konec života J. Kaplanové Ondřej Kundra, Jaroslav Spurný &bdquo;Pro mě život definitivně skončil. Už nevím, jak dál,&ldquo; říká rozechvělým hlasem a se slzami v očích na terase své smíchovské vily bývalá vysoká úřednice Komerční banky, dnes příležitostná překladatelka ze španělštiny Jiřina Kaplanová. Srbovi odborníci na zakázky se vracejí Silvie Lauder Dlouho jsme o nich neslyšeli. A teď se vynořili na neočekávaném místě. Americkou základnu prostě nechci Kateřina Mahdalová Protesty proti zamýšlené americké základně na českém území sílí. Hlas odpůrců už je nepochybně slyšet silněji než mínění stoupenců. Jeden den v životě Vojtěch Effenberger Babička a já zažíváme typické anglické ráno v londýnské městské části Camberwell. Dneska máme odletět do Prahy. Tam bydlíme... Zemřel vám manžel? Tak pokuta Tomáš Sachr, Marek Švehla Hana Kolářová po smrti svého manžela vyřizovala jeho pozůstalost a narazila přitom na smlouvu s mobilním operátorem Eurotel. Ženský hlas na informační lince společnosti jí rutinním tónem oznámil, že smlouva &bdquo;samozřejmě&ldquo; platí dál. &bdquo;Když jsem namítla, že ji chci zrušit, protože manžel zemřel, dostalo se mi odpovědi, že ale budu muset zaplatit pokutu,&ldquo; vypráví paní Kolářová. &bdquo;A že se nejedná o záměrné nedodržení dohody, Eurotel nezajímá.&ldquo;
Komentáře
Agent u Národního Erik Tabery &bdquo;Býval nejlepším agentem&hellip; Nyní je hlavním cílem,&ldquo; říká ponurý hlas na obrazovce, zatímco divák sleduje urostlého muže, který prchá před granáty, střelbou a mezitím odpočívá v objetí krásné ženy. Vyhnanci nám s minulostí nepomohou Luboš Palata Až na několik nevelkých novinových článků nevzbuzuje expozice, která představuje dvacáté století jako století vyhánění a exodů, žádný větší zájem ani žádnou slyšitelnou reakci českých politiků. Chladíme se a přitápíme Hana Librová Pomineme-li menšinové teorie, můžeme říci, že jeden ze základních rozdílů mezi člověkem a ostatními živými bytostmi spočívá v různém způsobu, jak se vyrovnávají se změnami okolního světa. Ve hvězdách Erik Tabery Zdál se neúnavný, stále veselý a s pamětí počítače. Minulý týden zemřel někdejší tajemník Jana Masaryka Antonín Sum. Získej si svého muslima Marek Švehla Můžou si Evropané a Američané za tzv. islámský terorismus sami? Rezidenti muslimských čtvrtí v Londýně odpověď znají, má si ale s touhle provokativní otázkou lámat hlavu i běžný obyvatel západního světa?

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte