Reklama
 
200631-vobr-01_obalka_velka.gif

2006/31

Koupit vydání
200630-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 23.–30. 7. 2006 200632-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 5.–12. 8. 2006
Editorial
Editorial Erik Tabery Vážené čtenářky, vážení čtenáři, těžko by se hledal mladý člověk, který alespoň na chvíli nesledoval hudební stanici MTV. A i když MTV nesledujete, ovlivňuje módu, hudební styly i způsob zábavy kolem vás. Proto doporučuji naše téma, které vám tento fenomén představí.
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper Dalším týdnem pokračovala vedra; teploty ve velkých městech dosáhly 45 stupňů Celsia. Al-Káida vyzvala muslimy a křesťany ke svaté válce proti Izraeli. Zdražil benzin. Ani na pátý pokus se nepodařilo zvolit nového šéfa sněmovny.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy od našich čtenářů.
Scéna
Mimochodem Viktor Šlajchrt I když náš jezevčík Woody patří k drobnějším představitelům svého plemene, už v mládí si díky sportovní letoře vypracoval sporou, dobře osvalenou figuru, která nepůsobí nijak změkčile. Televize Respekt Zajímavé dokumenty a filmy pro tento týden. Knihy Respekt Knižní tituly, které byste si neměli nechat ujít. Hudba Respekt Ta nejlepší hudba pro tento týden. Kulturní tip Respekt Nenechejte si ujít film Bilá Masajka.
Kultura
Gore vábí Ameriku Daniel Anýž Amerika sleduje jeden z nejpodivuhodnějších comebacků posledních let. Vrátil se Al Gore.
Civilizace
Léto na americké univerzitě Pavel Jungwirth Zelenou má v USA bezpečnostní výzkum. Z toho jsou cítit zbraně a řada vědců s tím nechce mít nic společného. Peníze pak často míří na podprůměrná pracoviště. Shell na válečné stezce Armin Sandmann Malý incident, k němuž došlo před třemi týdny v blízkosti nigerijského města Lagosu, ukazuje, jak hluboce je narušen vztah mezi místním obyvatelstvem a ropnou společností Shell. Globalizace s lidskou tváří Václav Cílek Koncepce globalizace se dle některých názorů objevila v okamžiku, kdy Spojené státy začaly být závislé na cizí ropě.
Rozhovory
Armádu jsme moc nežrali Jáchym Topol Saar Lugasi žije se svou ženou Katkou a jednoročním synkem Eladem na severu Izraele, sedm kilometrů od hranic s Libanonem.
Téma
Bože, tohle je MTV Petr Třešňák Je jí pětadvacet a stihla toho dost: změnila globální popkulturu k nepoznání, dala jméno celé jedné generaci a sleduje ji až miliarda lidí.
Zahraničí
Silvio, kamaráde, je to v suchu Zbyněk Petráček Dohlížejí na sportovní pravidla činovníci, nebo soudci? Ještě před pár lety banální otázka. Hledáme Bonda asijského typu Alexandre Gajdamacký Také Rusko chce mstít své zavražděné občany. Jak si bude v zahraničí počínat země, která „doma“ rozbombardovala Groznyj? Američané v Údolí vlků Lucie Tunkrová Píše se rok 2007. Mezi tureckými a americkými jednotkami v severním Iráku propukají ozbrojené střety, jež přerůstají ve válku. Asad mezi izolací a kalkulem Leona Šiková Bude do války mezi Izraelem a Hizballáhem zatažena Sýrie? Sýrie je skutečně řazena do protiizraelské osy Teherán–Damašek–Hizballáh, zodpovědné za cestu k současné krizi.
Diskuse
Před 5 lety Respekt Titulní text pět let starého Respektu navozuje v současném horkém počasí dojem aktuálnosti už svým názvem. Proti vysokým plotům Evžen Hanke Poprvé se CzechTek bude konat na místě, které mu našel a bezplatně nabídl stát. Jak to technaři vnímají? Coby průlom dokazující vstřícnost zdejších úředníků a politiků, nebo jako ztrátu kouzla ilegálnosti?
Ekonomika
Volný obchod je mrtev. Ať žije volný obchod Marek Hudema Jednání WTO skončila neúspěchem a téměř tři sta miliard dolarů vylétlo komínem. Svět váhá kudy dál. O levicové Slovensko Robert Žitňanský Zažije Slovensko levicovou revoluci? Po příchodu nové vlády premiéra Roberta Fica, jehož strana Směr s přívlastkem „sociální demokracie“ vyhrála volby a má velmi silné postavení, by tomu mohlo leccos nasvědčovat.
Domov
Připomeňme si Jáchym Topol Koukáte na internet, vzděláváte se či se chcete jen tak pobavit, ale při pohledu na účet se vám podlomí kolena. Ticho už prý neléčí Kateřina Mahdalová Čeští lékaři se svými pacienty nemluví. A nejde přitom o žádnou legraci: tahle tichá domácnost teď našemu zdravotnictví vynesla titul čtvrtého nejhoršího systému v Evropě. Kmen technařů tančil v míru Jan Kovalík Letošní CzechTek odhalil tajemství: levnější a lepší než posílat na tančící mládež tanky je prostě se s ní dohodnout. Letní románek ODS Jiří Sobota Nová Evropa vzniká v Praze a Londýně. Dítě se narodí až za tři roky, ale okolnosti početí byly dramatické. Jeden den v životě Natalia Caturová Je středa, počátek léta, a já jedu prvně v životě do Davle. Z mapy jsem zjistila, že je to městečko na Vltavě, asi 15 km od Prahy. Když zemře dítě Kateřina Mahdalová Stačilo dvanáct minut s rukama v klíně, aby se z Františky Ch. stal zločinec. Během té doby totiž vypadl z vlaku její pětiletý syn a policie obvinila matku, že svou nedbalostí zavinila jeho smrt. Tragický případ a úřední reakce vzbudily otázku, kde tady vlastně začíná a končí trestní odpovědnost rodičů vůči rizikům, která jejich potomkům staví do cesty život – nebo stát.
Komentáře
Politika míří do středu Petr Fischer Poprvé od začátku povolebních jednání provedla Topolánkova středo-pravá trojkoalice výborný útočný tah. Proces Radky Kafkové Jaroslav Spurný Zpráva o zatčení členky představenstva České konsolidační agentury Radky Kafkové a dalších dvou lidí za machinace s veřejným majetkem není senzací. Běž domů, Bublane Erik Tabery Příběh rychlé jízdy ministra vnitra Františka Bublana bral během týdne zajímavý obrat. Atomová renesance Jiří Sobota Evropa stojí podle všeho na počátku renesance jaderné energetiky. Ve hvězdách František Weiner Nevíme, jestli v dětství Štěpánka Baloušková toužila být statečná, v rozhovoru však přiznala jinou dětskou představu: vezme si generála a bude s ním dlouho žít. Hledá se Vaculík Erik Tabery Ludvík Vaculík oslavil osmdesáté narozeniny.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte