Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Splnili jsme přání expertů

V posledních patnácti měsících jsem se nevěnoval v oblasti veřejné správy žádnému tématu více než pražské kultuře.

V posledních patnácti měsících jsem se nevěnoval v oblasti veřejné správy žádnému tématu více než pražské kultuře. Když nyní shrnu svou více než roční práci, vidím, že se nám společně s kulturní obcí podařilo opravdu hodně: navýšit celkové prostředky na granty a zřídit expertní skupinu, která navrhne nový grantový systém, zřídit expertní skupinu pro vytvoření pražské kulturní politiky, začlenit do rozhodovacího procesu udílení grantů odborníky atd. Vytvořili jsme koncepci kulturní politiky, byl vypracován nový systém přidělování grantů a vytvořena i nová grantová komise, v níž mají při posuzování projektů rozhodující slovo odborníci. Principem přidělování grantů je nyní otevřenost, hospodárnost, kreativita, rovnost, pozitivní lobbing a součástí rozhodování o kulturních grantech je analýza hospodaření žadatelů. U grantů nad 500 tisíc korun jsme zavedli veřejná slyšení, v nichž žadatelé obhajují před veřejností svůj projekt.

Ze všech šestadvaceti úkolů, které formulovali především sami umělci, jsme tak nesplnili pouhé dva.

Tvrzení, že umělci nejsou spokojeni, je proto podle mě zavádějící. Pokud by autorky byly poctivé, napsaly by „my nejsme spokojené“. A přiznaly, že role objektivního hodnotitele v jejich případě nesedí, protože ve skutečnosti jsou přímo zainteresovanými žadateli o grant. Konkrétně divadlo Alfred ve dvoře od nás například v roce 2005 dostalo 3,2 milionu korun a letos získalo dvouletý grant, takže dostane každý rok čtyři miliony…

v13.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte