Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Moc se mi to líbí, tak jsem proti

Poslanci vysvětlují názorovou piruetu nad trestním zákonem. „Byl to vynikající zákon, lituji, že musel být zamítnut,“ říká poslanec ČSSD Stanislav Křeček poté, co vlastním hlasem spolu s dalšími 180 poslanci definitivně shodil ze stolu nový trestní zákoník – normu, na které tuzemští zákonodárci pracovali usilovně plné dva roky a u níž nešetřili superlativy, jak to bude převratná a moderní věc.

Poslanci vysvětlují názorovou piruetu nad trestním zákonem.

„Byl to vynikající zákon, lituji, že musel být zamítnut,“ říká poslanec ČSSD Stanislav Křeček poté, co vlastním hlasem spolu s dalšími 180 poslanci definitivně shodil ze stolu nový trestní zákoník – normu, na které tuzemští zákonodárci pracovali usilovně plné dva roky a u níž nešetřili superlativy, jak to bude převratná a moderní věc.

Nový zákon, který zaváděl třeba alternativní tresty, vyšší sazby za vraždy a sexuálně motivované trestné činy, rozlišování drog na tvrdé a měkké, ale také snížení hranice trestní zodpovědnosti na 14 let, loni v listopadu prošel celkem pohodlnou většinou 106 hlasů sněmovnou a zamířil do Senátu. Jenže senátoři „objevili“, že dolní komora na návrh svého kolegy Marka Bendy vypustila ze zákoníku část paragrafu o zneužití informací v obchodním styku. Strhla se mohutná mediální bouře, kdy pod heslem „Tuneláře vyklouznout nenecháme“ senátoři celý zákon šmahem zamítli a vrátili sněmovně.

Poslanci se sice ještě snažili nalézt způsob, jak by vypadlý paragraf do zákona vrátili – například tím, že by jej přilepili k jinému projednávanému zákonu (normu vrácenou Senátem nemohou totiž už nijak upravovat, ale jen buď prohlasovat v původní podobě, či ji nechat znovu proběhnout celým legislativním procesem) –, jenže v úterý ji nakonec poslali k ledu, když proti novému zákonu hlasovala drtivá většina stranických delegátů.…

v13.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte