Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Diskuse

Výběr z debaty čtenářů

Nepodváděl jsem

Při uvádění citací ve svých habilitačních materiálech jsem se podvodu nedopustil. Udělal jsem neúmyslnou chybu v citaci na své vlastní práce, mechanicky několikrát opakovanou. Chyba nespočívá v tom, že bych si přivlastňoval cizí práce nebo uváděl práce neexistující. Podrobnější vysvětlení je uvedeno na www.natur.cuni.cz. Proti poškození svého jména se pochopitelně budu odpovídajícím způsobem bránit.

Václav Kachlík, proděkan PřF UK

Hodnocení snadno a rychle

Reaguji na článek Když docenti lžou. Člověk se nedopouští podvodu tím, že odkaz na svou publikaci zařadí v materiálech do té či oné kolonky v seznamu publikací. Habilitační komise, která posuzuje kvalifikaci uchazeče pro udělení hodnosti docent, má přístup ke všem pracím uchazeče a zkoumá jejich kvalitu, nikoli pouhé zařazení publikace do správné kolonky. Mimochodem, byl jsem pár let proděkanem pro vědu, takže bych měl být osobou alespoň poučenou. Přesto jsem dodneška nedokázal pochopit, co patří do kolonky Práce publikované v recenzovaných sbornících. Třeba mi poradí v článku citovaný kolega dr. Špičák. Člověk se také nedopouští podvodu tím, že neúmyslně uvede chybnou citaci na svou vlastní práci. Zákony definují slovo podvod jinak. Musím se však přiznat, že nejvíce mě zaujalo tvrzení „každý si přece může kliknout na internet a podle seznamu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v19.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.