Nepodváděl jsem

Při uvádění citací ve svých habilitačních materiálech jsem se podvodu nedopustil. Udělal jsem neúmyslnou chybu v citaci na své vlastní práce, mechanicky několikrát opakovanou. Chyba nespočívá v tom, že bych si přivlastňoval cizí práce nebo uváděl práce neexistující. Podrobnější vysvětlení je uvedeno na www.natur.cuni.cz. Proti poškození svého jména se pochopitelně budu odpovídajícím způsobem bránit.

Václav Kachlík, proděkan PřF UK

Hodnocení snadno a rychle

Reaguji na článek Když docenti lžou. Člověk se nedopouští podvodu tím, že odkaz na svou publikaci zařadí v materiálech do té či oné kolonky v seznamu publikací. Habilitační komise, která posuzuje kvalifikaci uchazeče pro udělení hodnosti docent, má přístup ke všem pracím uchazeče a zkoumá jejich kvalitu, nikoli pouhé zařazení publikace do správné kolonky. Mimochodem, byl jsem pár let proděkanem pro vědu, takže bych měl být osobou alespoň poučenou. Přesto jsem dodneška nedokázal pochopit, co patří do kolonky Práce publikované v recenzovaných sbornících. Třeba mi poradí v článku citovaný kolega dr. Špičák. Člověk se také nedopouští podvodu tím, že neúmyslně uvede chybnou citaci na svou vlastní práci. Zákony definují slovo podvod jinak. Musím se však přiznat, že nejvíce mě zaujalo tvrzení „každý si přece může kliknout na internet a podle seznamu…

v19.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte