Japonský Sharp uvede letos na trh notebook s displejem poskytujícím třírozměrný obraz – napřed se objeví v USA a Japonsku, jak je to u zásadních počítačových novinek zvykem, ale i v Evropě se má prodávat do Vánoc. Trik spočívá v tom, že dva displeje s tekutými krystaly jsou vůči sobě nepatrně posunuty a prostorová iluze je doladěna speciálním softwarem. K čemu to může být dobré? Sharp – po němž budou jistě následovat další výrobci – vidí jako základní možnost využití počítačové hry. Třetí rozměr by se však mohl především hodit pro lepší uživatelské rozhraní počítačů. Dnes jsme omezeni na „okna a myš“ systému Windows, na pracovní metaforu listů papíru položených přes sebe. Třetí rozměr by to mohl změnit. Mohl by zobrazit systémy souborů a vztahy mezi nimi. Dal by se použít při prohledávání databází a formulaci dotazů. Jistě by si s ním věděli dobře rady architekti a počítačoví grafici. A v konečných důsledcích by mohl obecně pomoci vylepšit představivost – naše myšlení je odmalička formováno papírem a tužkou, probíhá tedy ve dvou dimenzích.

•••

Předseda ODS Mirek Topolánek ve svém projevu na veletrhu Invex navrhl mimo jiné zrušit dosavadní asymetrickou regulaci telekomunikačního trhu, protože „pozice takzvaných dominantních operátorů přestala být dominantní, mnozí z nich jen s obtížemi bojují o přežití“. Tolik jeho názor. Mnozí jiní pochybují o tom, zda u nás nějaká asymetrická regulace reálně…

v45.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v45.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte