Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Z minulého týdne

mobrazek_2025.gif
mobrazek_2025.gif • Autor: Respekt

vobrazek_2025.jpeg
Fotografie: Foto ČTK • Autor: Respekt

Vlna veder, která v uplynulých týdnech sužovala Evropu, usmrtila ve Francii až tři tisíce lidí. Francie drží rekord v počtu osob, které podlehly letošnímu extrémně horkému létu na kontinentě. Teplota, místy přesahující 40 stupňů, způsobila v posledních deseti dnech fatální zdravotní potíže hlavně starším lidem a kardiakům. Francouzští zdravotníci však vidí skokový nárůst úmrtnosti – v Paříži stoupl v minulém týdnu o 50 %, v celé zemi o 37 % – také v širších sociálních souvislostech. Srpen je ve Francii tradiční prázdninový měsíc, kdy mnozí zanechávají své starší příbuzné osamocené. Na dovolenou houfně míří také lékaři či zaměstnanci rychlé záchranné služby, takže lidé v nesnázích se obtížněji dovolají pomoci. Někteří lékaři upozornili, že za zmíněným číslem je potřeba hledat také špatný stav francouzského zdravotnictví. Nemocnicím chybí lůžka a leckde se i přes vysokou nezaměstnanost nedostává specialistů, protože mnohým z nich se ve státních ústavech nevyplatí pracovat. Francouzská vláda se ocitla pod palbou kritiky opozice, když na opakované volání zdravotníků vyhlásit mimořádný stav v zemi nereagovala. Takzvaný Bílý plán, který se uplatňuje při epidemiích, živelních pohromách či teroristickém útoku, uvádí do pohotovosti také všechen zdravotnický personál, který by se proto musel vrátit z prázdnin. Premiér Jean-Pierre Raffarin jej vyhlásil až ke konci minulého týdne.

v34.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte