Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nebezpečí jménem Berlusconi

mobrazek_1119.gif
mobrazek_1119.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1119.jpeg
Fotografie: Jsou si podobní, ale Economist si dopisuje jen s jedním. (Jacques Chirac a Silvio Berlusconi na procházce v Římě.) Foto Profimedia.cz/ Getty Images • Autor: Respekt

Ještě že existuje The Economist. V době lenivé okurkové sezony, kdy jediná komentovaná událost začíná a končí u vražedného počasí, vnesl do prázdninových vod na evropském kontinentě rozruch. Počátkem tohoto měsíce zaslal otevřený dopis italskému premiérovi Silviu Berlusconimu s třicítkou otázek, na něž žádá odpovědi.

Otázky se týkají Berlusconiho obchodních aktivit, které kromě britských reportérů zajímají také italské kriminalisty a soudce. Ve svém vydání z druhého srpna přináší Economist také podrobnou analýzu kauzy, kvůli níž italský premiér naposledy stanul před soudem – bylo to letos v květnu. V editorialu pak list Berlusconiho tvrdě odsuzuje a nepřímo vyzývá k rezignaci. Je to vůbec poprvé, co se renomovaný týdeník tímto způsobem pustil do boje s jedním z nejvýše postavených lidí ve státě, nota bene cizím Tak se na to podívejme.

Proč právě on

Obvinění proti Berlusconimu jsou poměrně známá a skutečně alarmující. Italský premiér byl vyšetřován mimo jiné kvůli praní špinavých peněz, za daňové podvody, podplácení politiků, soudců a vyšetřovatelů či kvůli stykům s mafií. Odsouzen byl zatím ve třech případech (na 18–28 měsíců nepodmíněně za korupci), proti všem se ale odvolal.

Economist postupně otiskl články o těch nejkřiklavějších kauzách. V roce 2001, krátce předtím, než mocný mediální magnát podruhé vyhrál parlamentní volby, ještě zakončil titulek o…

v34.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte