Restituce podle Dostála

Reaguji na komentář Erika Taberyho, nazvaný Čeho se bojí Dostál (Respekt č. 28/2003). Jsou jen dvě možnosti: buď ministr Dostál trpí stále se prohlubující paranoiou (všude vidí spiknutí aristokratů proti republice), a pak by měl být vyšetřen specialisty a případně opečován kdesi v bezpečném ústraní; nebo má potíže se zrakem a měří v případě restitucí dvojím metrem. Když už vnáší do restitucí morální a politická hlediska, je zvláštní, že mu nevadí, když v uplynulých dvanácti letech restituoval nemalé majetky kdejaký bolševik a estébák. Pro příklad není třeba chodit daleko: soudruhu ing. Tlustému také včas došlo, že marxismus-leninismus není to pravé ořechové, a rozpomněl se na rodinný majetek. A vida: nyní se radí s ostatními, jak zamezit v restitucích těm méně rovnějším.

Bohumil Macháček, Praha

Nežiji v ghettu

Ivry, město, kde žiji, bylo v rozhovoru s Olivierem Royem (Budeme si muset zvyknout, Respekt č. 26/2003) popsáno tak, že to v čtenářích může vyvolat dojem, jako by šlo o jakési přistěhovalecké – převážně muslimské ghetto – mající s civilizovanou společností a jejími hodnotami jen málo společného. Nechápu, proč se pan Roy domnívá, že zrovna pro obyvatele tohoto města je těžší najít si práci, když na jiných předměstích, ba i v některých čtvrtích…

29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte