Úterý - Na nejméně 290 stoupl počet lidských životů zmařených při požáru, který v sobotu vypukl v obchodní části centra peruánského hlavního města Limy. Požár způsobily petardy, které vybuchly v pojízdném kiosku se zábavní pyrotechnikou u vchodu do budovy. Plameny se rozšířily v několika vteřinách a uzavřely v ohnivé pasti mnoho lidí v horních patrech. Ještě před rozhodnutím prezidenta Alejandra Toleda – učiněným v souvislosti s neštěstím – okamžitě zastavit výrobu i dovoz zábavní pyrotechniky bylo do země dovezeno na 940 tun nejrůznějších rachejtlí a petard. Mnozí lidé pak na Silvestra tuto pyrotechniku použili.

Úterý - Funkce se oficiálně ujal Michael Bloomberg, nový starosta New Yorku. Vyzdvihl práci svého předchůdce Rudolpha Giulianiho, kterou vykonal během osmi let v úřadě, a řekl, že v „nejtemnějších hodinách města byl paprskem naděje a hlasem jistoty“. Za svou prioritu označil obnovu jižní části ostrova Manhattan. Upozornil, že obnova města, jeho infrastruktury, boj proti zločinu a reforma školství nebude za současného stavu ekonomiky lehká. Oznámil, že bude o 20 procent snížen stav personálu v úřadu starosty, a požádal další rezorty, aby se tím inspirovaly.

Středa - Zacarias Moussaoui, první člověk obžalovaný v souvislosti se zářijovými teroristickými útoky, před americkým soudem uvedl, že je nevinen ve všech bodech obžaloby. Obžaloba Moussaouiho viní ze spiknutí s cílem spáchat teroristický čin a…

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte