Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Život a názory Miloše Tudjmana

Ukázat cestu do budoucnosti je úlohou politiky. Premiér Miloš Zeman minulý týden svou úlohu splnil beze zbytku. Nejdříve napsal dopis, kterým se údajně chtěl smířit s novináři, potom oslavil štěpnou reakci v Temelíně. Premiér se ve skutečnosti s novináři smířit nechtěl. Naopak. Přirovnal média k „špinavé a páchnoucí trubce“, kterou nemůže protéci „pitná voda“ informací o kvalitní práci jeho vlády. Zeman se však na novináře nezlobí, cítí jen pohrdání a lhostejnost. Uvědomil si totiž, že jsou jen „degenerovanými podvraťáky, prahnoucími po senzacích“, kteří nemohou politikům zabránit, aby svými činy „určovali dějiny“. Hrubost Zemanova textu vzbudila jako vždy údiv, ale premiér si masku agresivního hulváta nasazuje promyšleně. Od nástupu k moci se snaží přesvědčit veřejnost o vrozené prolhanosti a ubohosti médií. Zvolil k tomu styl, který v Čechách už tradičně zabírá. Hrdina z Bamberku a ze Štiřína nepotřebuje, aby veřejnost věřila novinám. Útok na média jako celek je ovšem útokem na demokracii, pro níž jsou sdělovací prostředky nezbytným nástrojem komunikace a veřejné kontroly vládců. V Temelíně Zeman oslavil dostavbu jako úspěch své vlády. Zapomněl přitom na slib, že o dostavbě uspořádá referendum. Svým atomovým nadšením se rovněž vysmál rozzlobeným Rakušanům, kteří protestovali proti reaktoru, jehož bezpečnost nedostali šanci ověřit. Ani tento postup nezvolil náhodou. Dvě třetiny Čechů Temelín vítají a Zeman využil skvělou možnost zvýšit si popularitu jako vůdce národa.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.