0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Rozhovory1. 8. 199911 minut

Jsem zrazený volič ODS

VÁCLAV FISCHER se narodil roku 1954 v Praze. Vystudoval zde Vysokou školu ekonomickou, v den promoce legálně emigroval (měl vystěhovalecký pas a německou manželku). Roku 1980 založil v Hamburku cestovní kancelář Fischer Reisen. Začínal doslova od nuly, ale díky originálním nápadům, dobře vybraným spolupracovníkům a záruce kvalitních služeb se rychle vypracoval mezi nejúspěšnější německé podniky svého druhu. Ihned po listopadu 1989 začal podnikat i ve střední Evropě. V roce 1995 prodal firmu v Německu a získané prostředky investoval do svých cestovních kanceláří v ČR, SR, Polsku a Maďarsku a do letecké společnosti Fischer Air. Dnes je jeho cestovní kancelář největší v ČR (letos přepraví 300 000 klientů), s předpokládaným obratem pěti miliard korun patří mezi stovku největších tuzemských podniků.

Řídíte úspěšný podnik. Proč vlastně riskujete svou pověst vstupem do politiky, kde bezpochyby tak úspěšný nebudete?

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Proč si to myslíte?

Patří vám jedna z nejlépe hodnocených českých firem. A teď budete bojovat o post obyčejného senátora.

Pokud do Senátu vstoupí nezávislý člověk a správně zaujme pozici, která je pro nového senátora přichystána, bude to velmi významný post. Určitě víte, o čem hovořím.

O jakou pozici jde?

Pokud novým senátorem bude člen ČSSD nebo ODS, tak se vlastně nic neděje, protože ústavní většina smluvní opozice a vládnoucí strany je zajištěna. Ale pokud to bude kdokoli jiný,…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc