Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Do EU až po Slovácích

Ministr Jan Kavan oznámil Čechům špatnou zprávu. Pokud prý parlament do července nepřijme „všechny zákony, které Brusel požaduje“, hrozí nám sestup z první skupiny uchazečů o členství v Evropské unii. Tak se alespoň ministr vyjádřil 20. února pro Lidové noviny. Pokud by to byla pravda, jedná se o diplomatickou porážku desetiletí: ve „druhé skupině“ jsou země jako Lotyšsko, Slovensko či Bulharsko, s nimiž se debata o členství zatím nevede. Poslanci ale zůstávají v klidu. „Vůbec Kavanovým slovům nerozumím. Nic takového jsem neslyšel a bavím se přece v Bruselu se stejnými lidmi jako on,“ říká předseda sněmovního výboru pro evropskou integraci Jaroslav Zvěřina z ODS.

Málo, pomalu, pozdě

Když v listopadu Evropská komise hodnotila, jaký pokrok loni udělalo šest favoritů mezi uchazeči, horší hodnocení než Češi měli už jen Slovinci. Životní úroveň v obou těchto zemích se sice Evropské unii blíží nejvíce, ale pro slaďování svého právního řádu s evropským neudělaly zdejší vlády loni skoro nic. Bez toho se ovšem nové státy přijmout nemohou, protože po vstupu do EU začíná na jejich území automaticky platit evropské právo. Jakým pokrokem se může republika od té doby pochlubit? Například ministerstvo spravedlnosti tehdy sklidilo tvrdou kritiku za to, že málo školí soudce v evropském právu. Od té doby prvních 110 soudců ukončilo roční kurz, už loni ale Evropská komise varovala, že stovka je málo. Další kurz se ovšem nechystá. "Teď máme takové překlenovací…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte