Karlovarský festival uvedl kolem sto padesáti filmů, představení začínala včas, organizace fungovala hladce. Výtvarníci Aleš Najbrt a bratři Cabanové navezli do hal hotelu Thermal nábytek ze skladu Barrandovského studia, a poprvé v historii tak proměnili socialistickou architekturu v útulný prostor. Na představení se prodalo čtyřicet tisíc lístků, poprvé po mnoha letech byla kina plná a skupina hollywoodských novinářů dokonce prohlásila, že tak prestižní kolekci filmů nemají ani v Cannes. Tvrzení je to samozřejmě přehnané; a pokud jde o návštěvnost, prodá takový festival v holandském Rotterdamu šestkrát víc vstupenek. I tak je ale mimo diskusi, že letošní festival v Karlových Varech znamenal jednoznačný úspěch. Obrovský zájem hlavně mladého publika o filmy, které v kinech chybějí nelze vysvětlit jen tím, že před každým představením dostal každý zdarma sklenku sponzorského destilátu. Karlovarská přehlídka vybředla z provinciální strnulosti, a je tudíž možné o ní začít uvažovat v mezinárodních souvislostech. Jak z takové perspektivy vypadal letošní program?

Více by bylo méně

Filmů bylo v Karlových Varech příliš mnoho. Diváci je nenasytně konzumovali, ale nebyl čas o nich mluvit, přemýšlet ani je důkladně prezentovat. Osou programu byla jako vždy mezinárodní soutěž, která ovšem vzhledem k malému obchodnímu významu festivalu bývá odjakživa přinejlepším průměrná. Ani ta letošní nepřekvapila (jakkoliv se její úroveň příliš neliší od letošního Berlína).…

29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte