Podporujte vítěze

Co naznačují sjezdy amerických stran

Dozněly fanfáry, jásot a povzbuzující či protestní pokřik. Kolem půl miliónu červených, modrých a bílých balónků se sneslo z vysoké kopule houstonského Astrodomu na tisíce republikánských delegátů. Ti je rozšlapali, ignorovali nebo si je vzali s sebou jako suvenýr. Rockové skupiny, folkoví a country zpěváci, ale i dechovky, zabalili své nástroje a vydali se za výdělkem do jiných krajin. Skončil sjezd Republikánské strany a prezident Bush byl nominován za kandidáta do blížících se prezidentských voleb.Republikánský sjezd se pramálo lišil od sjezdu demokratů, který skončil před měsícem v newyorské sportovní hale Madison Square Garden. I tam padaly červené, modré a bílé balónky na tisíce delegátů a podobné rockové skupiny, folkoví a country zpěváci a dechovky skončili své tradiční i extravagantní hudební projevy. Za podobného jásotu byl guvernér Clinton jmenován kandidátem Demokratické strany.

Kampaň pro televizní diváky

Pro konzervativního Evropana je taková show skutečně trochu „silná káva“. Příliš křiku, muziky a nabubřelých frází do nebe chválících vlastní kandidáty a přehnaně ponižujících kandidáty konkurenční strany. Ale je možný i jiný pohled za povrchní symboly, projevy a balónky, tolik zdůrazňované na obrazovkách, který ukáže, že nejde o žádnou nezodpovědnost.Nominace začaly asi před rokem na místní úrovni. V každém státě proběhly v zákonem určené době primární volby, ve kterých…

v34.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte