Reklama
 
v33.jpg

1991/33

Koupit vydání
v32.jpg Vydání 12.–19. 8. 1991 v34.jpg Vydání 26. 8. – 2. 9. 1991
Domov
Úředníci to prostě nevnímají Jaroslav Spurný, Vladimír Mlynář Dosavadní zkušenosti s prací Úřadu vlády ukazují, že má sklon vytvářet paralelní orgány mocenské struktury. Dezinformace Jaroslav Spurný Zkreslené informace jsou samozřejmě často výsledkem omylů, předsudků, neznalosti, hlouposti či individuální nebo stranické zlé vůle. U skutečné dezinformace se jedná o úmyslně zkreslený fakt, podstrčený tajnou službou do tisku Rozdělená vesnice Jan Brabec Podpora terorismu Jaroslav Spurný Podle oficiální verze z konce roku 1989 byla odbočka vysoké školy SNB v Zastávce u Brna specializována na výuku studentů "ze spřátelených rozvojových a socialistických zemí", kteří se zde buď řádným studiem, nebo formou kratších stáží seznamovali se zásadami policejní práce".
Ekonomika
Prospěch z chaosu Benjamin Kuras Změny ve světě probíhají tak rychle, že není možné spoléhat na trvalý stav, řád či systém. Chaos se stává denním pořádkem. Agenti a nová diplomacie Petr Janyška Respekt dostává dopisy nových čs.diplomatů, kteří s hrůzou zjišťují, že jsou vysíláni na zastupitelství stále obsazená příslušníky rozvědky nebo letitými reprezentanty starého režimu. Bude nutné politické střetnutí? Jan Macháček Kupónovou privatizaci dosud nikdo nedefinoval z pohledu ekonoma, obchodníka ani podnikatele, a přitom se s ní nakládá jako s politikem.
Dopisy
Kvůli vám vstupuji do KSČ Květa Bednářová To jsem vám chtěla říct na rozloučenou s tím, že tento týden vás přestávám číst a vstupuji do řad KSČ, protože komunisté se nebojí bojovat proti návratu Němců do naší země!
Zahraničí
Balkánský scénář István Lékó O rozpadu Jugoslávie a jeho vlivu na evropskou integraci i bývalý východní blok hovoří bělehradská politoložka SONJA LICHT Jestli přežijeme, půjdeme spolu na pivo Teodor Marjanovič, Věra Krincvajová Svou první noc v zákopech se vším všudy trávíme mezi gardisty v Kostajnici, městu na samé hranici Chorvatska s Bosnou, kde byl dva dny před naším příjezdem zabit sedmadvacetiletý chorvatský novinář Goran Lederer ze záhřebské televize. Dospělá nemoc levičáctví Dimitrij Běloševský V Sovětském svazu probíhá tvrdá, třeba dosud "studená" buržoazní revoluce a dochází k restauraci třídy "nové buržoazie". Šance pro izraelské zajatce Alžběta Hévrová Islámský džihád a jeho ozbrojená složka Hizballáh propustily v Libanonu dva rukojmí, anglického novináře Johna McCarthyho a šedesátiletého Američana Edwarda A.Tracyho. Méně iluzí, více svobody Vladimír Klíma Když statisíce demonstrantů v Antananarivu i v dalších městech bouřlivě požadovaly odstoupení hlavy státu, otřásl se madagaskarský mocenský monolit.
Kultura
Rozhovor se sinoložkou Olgou Lomovou o nejvýznamnějším čínském samizdatu posledních desetiletí Jáchym Topol Rozhovor se sinoložkou Olgou Lomovou o nejvýznamnějším čínském samizdatu posledních desetiletí
Literatura
Rozhovor se sinoložkou Olgou Lomovou o nejvýznamnějším čínském samizdatu posledních desetiletí Jáchym Topol Rozhovor se sinoložkou Olgou Lomovou o nejvýznamnějším čínském samizdatu posledních desetiletí
Civilizace
Vědecké krádeže Viktor Vojtek Na začátku 70. let se v institutech základního a aplikovaného výzkumu dostávají na vedoucí místa neznámí diletanti, kteří si navzájem udělují akademické tituly, vyznamenání a řády.
Komentáře
Příměří dodržováno, lidé umírají Petr Kypr Sedmého srpna přijaly válčící strany v Chorvatsku příměří. Po týdnu konstatovala zvláštní dohlížecí komise předsednictva Jugoslávie, že v podstatě dodržováno není. Pithartovo vítězství Ivan Lamper, Vladimír Mlynář Ve čtvrtek 22.srpna se má sejít předsednictvo ČNR a vyřešit kauzu Bohumil Kubát. Podle informací z jednotlivých politických klubů ČNR není dosud rozhodnuto, jak hlasování dopadne. Veľké manévre Milan J. Žitný Mečiarova najnovšia ponuka hnutiu KDH na koaličný sobáš po predchádzajúcich tajných rokovaniach niektorých predstaviteľov HZDS a KDH svedčí o intenzívnej snahe bývalého slovenského premiéra dostať sa všetkými možnými prostriedkami opäť do sféry riadenia a kontroly politiky ČSFR. Horký brambor rukojmích Zbyněk Petráček Sýrie se dnes spolu s Íránem netají svým "vlivem" na šíitské skupiny, které již po léta zadržují zcela nevinné západní civilisty.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte