0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Psychologická poradna13. 6. 20245 minut

Psychologická poradna: Moje kamarádka se po patnácti letech rozvedla a její zármutek doléhá i na mě

Co mám dělat, aby mě naše přátelství nevyčerpávalo?

Moje dlouholetá kamarádka se nedávno rozvedla, bylo to po patnácti letech manželství, hodně jí to vzalo. Dělala jsem vše, co jsem mohla, abych jí podpořila – naslouchala jí, radila a povzbuzovala. Snažila jsem se jí vytáhnout do kina, do divadla, jen tak na kafe. Jelikož nemá blízký vztah s rodinou, mám pocit, že jsem pro ni po rozvodu vším.

Ale čím dál tím víc si uvědomuji, že z našeho přátelství nedostávám stejnou energii jako dřív; vlastně nedostávám žádnou, právě naopak – přicházím o ní. Mám pocit, že bych se měla kamarádce znovu ozvat, ale strašně se mi do toho nechce, snažím se to oddalovat, jak jen to jde. Mám pocit, že její rozvod a smutek doléhá i na mě. Je to vyčerpávající.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Také mě štve, že moje rady nezabírají. Radila jsem jí, aby vyhledala terapii, ale ona se vždy na něco vymluví; má pocit, že ji nepotřebuje, že to zvládne sama. Dřív jedla zdravě, teď už ani nevaří, objednává si nezdravé jídlo z fastfoodu. Myslím, že také začala víc pít, i když tvrdí, že to má pod kontrolou. Jsem zklamaná a zároveň naštvaná, že takhle pokračuje. A když jsem se jí snažila vytáhnout na procházku, nikdy se mi to nepodařilo.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc