Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Dělníci kultury

Má, nebo nemá v Praze v říjnu zpívat Anna Netrebko, ruská operní diva, kterou Ukrajina umístila na svůj sankční seznam? Vedení hlavního města říká, že ne, a říká to proto, že městu patří Obecní dům, kde by měla Netrebko vystupovat. Shodla se na tom vládnoucí koalice, což si pochvaluje radní pro kulturu Jiří Pospíšil. Šéf Obecního domu Vlastimil Ježek naopak říká, že by se koncert rušit neměl a že si nemyslí, že by byla Netrebko příznivkyní Putinova režimu.

Netrebko od Putina dostala pár metálů a má s ním podobně „atraktivní“ fotky jako Jaromír Nohavica. Když loni Rusové zaútočili na Ukrajinu, prohlásila sice, že její „myšlenky jsou s oběťmi této války a jejich rodinami“, zároveň ale odmítla odsoudit Putina a světu vzkázala: „Miluji svou rodnou zemi Rusko a o mír a jednotu usiluji pouze prostřednictvím svého umění.“ Usilovat o to už nemůže v Metropolitní opeře v New Yorku, kde do invaze pracovala a odkud ji po zahájení války vyhodili. A možnost usilovat o to by podle mě neměla dostat ani v Praze.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.