Víte, proč je lidská stolice hnědá? A proč někdy plave? A proč je jiná, když jíme zeleninu, nebo naopak maso? Jsou to pro vás příliš banální otázky? Věřím, že i ve vás je malé dítě, které by se na tohle se zájmem ptalo, kdyby k tomu mělo příležitost. Jako chirurg nedovedu posoudit, zda máte ve svém věku sociální blok stolici nahlas rozebírat. U mě v ordinaci o ní mluvíte s podobnou otevřeností a samozřejmostí, jako kdybychom probírali počasí. Jsem ale přesvědčený, že s radostí usednete vedle svých dětí ke sledování pořadů, jako je například Operace JAUU! (Operation Ouch! v originále), který nabízí svým nejmladším divákům na Déčku Česká televize. V klidu a bez uzardění tam dva doktoři, kteří se mimochodem významně angažují na poli humanitární medicíny, nimrají i ve vlastních stolicích. Xand a Chris jsou dvojčata a vážně umí ve svém pořadu zaujmout nejen malého diváka včetně dílu, který je právě de facto o h****.

Teď mám to slovo několikrát denně na jazyku. V současné době by se dalo říci, že jsme až po uši v lejnech. Ale i za jiných okolností vadí, když je stolice málo nebo hodně, je řídká nebo máme zácpu. Abych to slovo neužíval jen zbůhdarma, přiblížím vám nejeden statisticky zajímavý fakt. Pokud vám někdo řekne, že tady po vás doslova h**** zůstane, může se z určitého úhlu pohledu jednat i o uznání. V průměru je to denně až půl kilogramu odpadu, který rychlostí asi dva centimetry za vteřinu lidské tělo vyprodukuje. Rozumějme tím průměrnou rychlost střevních…

1_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte