56A_zdroj youtube

Cardi B umí napsat píseň, která ovládne léto, a to dokonce i v časech, jež existenci letního hitu nepřejí. V roce 2018 se její skladba I Like It s latinskoamerickým nádechem stala všudypřítomnou globální oslavou hip hopu coby multikulturní formy a trhala všechny myslitelné hitparádové i streamovací rekordy. Sotva měsíc stará novinka WAP, kterou natočila společně s Megan Thee Stallion, je podle všech ukazatelů „ten“ song a vysokorozpočtový videoklip, podle něhož si posluchači popu budou pamatovat léto 2020. A nejen kvůli hudbě.

Radostná i provokativní píseň vtipně opěvuje ženskou sexualitu tím, že s nadsázkou popisuje objem vaginální vlhkosti – „Přines si kbelík a mop,“ rapuje se tu. WAP jde ve stopách I Like It, co se čísel týká. Navíc se Cardi B ještě touto otevřeností (nebo podle kritiků lascivností) povedlo pobouřit řadu amerických konzervativních politiků a komentátorů. „Takhle to vypadá, když děti vyrůstají bez boha a silné otcovské figury… Mám chuť vypláchnout si uši svěcenou vodou,“ napsal jeden z nich. Cardi B se totiž s WAP podařilo dotknout toho, že sexualita vnímaná z pohledu ženy stále představuje citlivé téma. Přináší nejeden paradox a ukazuje, že se tu uplatňuje dvojí metr na muže a ženy – včetně toho, že americkému prezidentovi může projít agresivní věta „Chytni je za číču“, zatímco rapperka pobuřuje, když v písni prohlásí, že je „mokrá“.

Morální rozhořčení konzervativců je mimo jiné způsobeno i tím, že Cardi B je vnímána v kontextu předvolební…

I_obalka_R36_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R36_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte