Nejšťastnější slepice jsou z klecových chovů. Mají ideální složení krmiva, mají antibiotika i vodu a křivka konverze proteinů v krmivu na proteiny prsní svaloviny má optimální průběh. Žádný divoký kur nemá tak dobře namixovány denní dávky vitaminů a takovou lékařskou péči. Slepice v klecích mají pro sebe prostor přibližně o velikosti papíru A4 každá, ale nikdo nedokázal, že by jim to vadilo. Jinak by nesnášely vajíčka. A lišky a kuny jsou za železnou oponou mimo halu. Na rozdíl od těch divokých žijí slepice z klecových chovů zcela bez stresu, navíc beze změn počasí. Zářivky a tma se střídají pravidelně a teplota je stále stejná. K zábavě jim slouží BakalářiNemocnice na kraji města. Jsou spokojeny. Nechtějí jezdit do Alp, neboť o žádných Alpách nikdy neslyšely. Nechtějí žít jinde, chtějí žít doma. A jistěže se i v klecových chovech najde čas na nějaký ten sex. Většina z nich demokraticky hlasovala pro smrt Milady Horákové. Nikdo je nenutil. Ano, vždycky se najdou jednotlivé hlasy disidentů, ty ale neznamenají nic oproti drtivé většině spokojených. Ano, určitý typ literatury byl z rozumných důvodů zakázán. Ale těch povolených knih bylo tolik, stejně všechny nikdo nepřečetl.

Chápeme, vy říkáte, že klecové chovy byly špatné. Nám je podezřelé, když to říkají jednotně všichni historici. Když něco říkají všichni, zavání to názorovou totalitou a je to téměř vždycky na politickou objednávku shora. My říkáme, že klecové chovy byly dobré. Pravda tedy bude někde…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte