52A_profimedia
Nevzal mi telefon. (Můj příběh)

Časopis Hollywood Reporter nedávno nabídl světu vlastní měřítko moci v Hollywoodu. Jeho základní jednotkou je podivná míra: „Kdo všechno si troufne vám nevzít telefon.“ Podle takového kritéria jsou aktuálně padesátými nejmocnějšími lidmi zábavního průmyslu bývalý americký prezident Barack Obama a jeho žena Michelle. Telefon jim bere v podstatě každý. Obamovi se po konci prezidentova funkčního období plynule přesunuli do zábavního průmyslu. V roce 2018 založili produkční společnost Higher Ground a podepsali několikaletou smlouvu se společností Netflix. Pod jejich značkou už se na Netflixu objevil oscarový dokument Americká fabrika o továrně na výrobu autoskel v Ohiu pod dohledem čínského investora. V březnu pak dokument Crip Camp o zapomenuté kapitole občanského vzedmutí v šedesátých letech, který zachycuje boj handicapovaných Američanů za svá práva. Zatím posledním obamovským přírůstkem je životopisný dokument Můj příběh (Becoming) o bývalé první dámě, který je k vidění od minulého týdne.

Obamovi rozhodně nejsou v tomhle ohledu pionýry. Bylo by spíš zvláštní, kdyby prezident, který svoji kariéru šikovně a promyšleně propojil s leskem celebrit a filmových hvězd, v zábavním průmyslu neskončil. Je tak dalším příkladem historicky úzkého propojení mezi Washingtonem a Hollywoodem. „Hollywood a Washington spolu vždycky tančily,“ podotkl v roce 2008 v souvislosti s Obamovým nástupem do funkce filmový producent Peter Guber. Pohled napříč 20.…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte