Představte si, že se nový ministr po nástupu do funkce pochlubí tím, že na záchodě v baru pravidelně šňupe kokain. Nebo že málokdy dohlédne na dno sklenice, případně že často nahází půlku výplaty do automatů. Jen těžko bychom ho považovali za člověka vhodného pro odpovědný post a náročnou funkci. Přesto jeden druh závislosti jako by měl jakousi omluvenku. Dává to jistý smysl – workoholici mají obvykle na rozdíl od heroinistů slušnou pozici na společenském žebříčku a kde bydlet, ačkoli i z přepracování můžete umřít.

Proto tedy nebylo až tak překvapivé, když se k této závislosti jasně přihlásil nový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Já jsem workoholik a nějak se za to nestydím,“ řekl Havlíček v Českém rozhlase a dále rozvedl, že pracuje šestnáct hodin denně, včetně víkendu, a to již více než deset let. Sice sám uznává, že jde o tempo „někdy opravdu vražedné“, přesto nový ministr očekává, že minimálně jeho nejbližší podřízení důrazně šlápnou na plyn, aby mu v tomhle tempu stačili.

Havlíček nakonec nastupuje do vlády, již vede politik, který na ideji maniakálně „makajících“ politiků řídících stát jako firmu postavil svoji image a o bývalém premiéru a vládním kolegovi Bohuslavu Sobotkovi prohlašoval, že „nikdy nepracoval“, a to jen proto, že Sobotka strávil většinu profesního života v politice. Andrej Babiš pořád říká, že spí jen pět hodin denně, a tvrdí, že jinak veškerý bdělý čas věnuje práci. A tenhle étos rezonuje i v kampani k evropským volbám, v nichž se…

I_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1767

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte