0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura8. 10. 20162 minuty

Styl

Ilustrační foto • Autor: Matěj Stránský

DŮM

Vlevo šlap

Reklama

V Kodani, Berlíně, Vídni a teď už i v Praze mohou cyklisté odbočovat nepřímo vlevo – jakkoli se to nezdá, několik čar na zemi jim může výrazně zlepšit život. První světelná křižovatka s nepřímým levým odbočováním je na křížení ulic Bubenská a Heřmanova na Praze 7, kde chtěli cyklistům zpříjemnit cestu na Letnou. Funguje to takto: Cyklista jede v cyklopruhu a chce odbočit doleva. Nemusí ale vjíždět mezi auta, bát se a riskovat. Místo toho odbočí vpravo, dojede k cyklistickému semaforu a pak bezpečně přejede přes hlavní ulici. Lépe se to zažije, než popisuje.

Usher • Autor: REUTERS
Usher • Autor: REUTERS

ČLOVĚK

„Víc než kdy dřív jde móda a hudba ruku v ruce.“

Zpěvák Usher na otázku The New York Times, proč je v Paříži na přehlídce módního domu Chanel. Tentokrát se odehrála v kulisách obří serverovny a modelky měly helmy jako roboti.

VĚC

Poroučení budoucnosti

Vzbuď mě v šest ráno. Pověz mi něco legračního. Chci se smát. Při jaké teplotě taje zlato? Stačí se zeptat směrem do prázdného bytu a Google Home to zařídí a zjistí. Oblá hladká věcička, která se nepodobá ničemu, co je v bytě dnes, je napojená na telefon, chytré vypínače, termostaty a další zařízení v bytě a umí pouštět hudbu i topení. Stačí jí poručit. Společnost Google představila nové zařízení minulý týden, prodávat se začne už v listopadu.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc