Mým zemědělcům
Mým zemědělcům • Autor: ČTK

Na aktuální koaliční přetahované o ministerstva je bezesporu nejzajímavější fakt, že jedním z hráčů je mocný byznysmen a mediální magnát. To, že šéf Agrofertu, sdružujícího stovky potravinářských, chemických a lesnických firem, se při hledání lidí pro ministerské posty pohybuje za hranou střetu zájmů, není nic nového. Právě teď ale začínáme poznávat reálné důsledky. Andrej Babiš se coby nejsilnější zdejší zemědělec předem a s patřičnou pompou vzdal ministerstva zemědělství. Současně si však vyhádal veledůležitou vládu nad státními financemi a teď projevuje zájem o životní prostředí. O tohle ministerstvo se strany obvykle neperou, což ovšem automaticky neznamená, že jde o bezvýznamný post. Zrovna v případě Andreje Babiše je tomu přesně naopak – zájmy Agrofertu jsou totiž v přímém rozporu s tím, co by mělo ministerstvo prosazovat: konsorcium potřebuje nejen kácet stromy v národních parcích, ale třeba i zmírnit kontrolu nad vypouštěním škodlivin do vzduchu i vody. Nové hnutí, tápající v personální nouzi, se navíc chystá na ministra životního prostředí přetvořit bývalého ředitele jednoho z největších chemických kolosů v zemi.

16. - 22. prosince 2013, č. 51/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16. - 22. prosince 2013, č. 51/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte