Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Rizika konce Ateliéru

Kvůli radikálnímu snížení dotace ministerstva kultury pravděpodobně vyšlo poslední číslo výtvarného čtrnáctideníku Ateliér, který tu existoval už čtvrtstoletí. Je to špatná zpráva? Samozřejmě že ano. Ale z úplně jiného důvodu, než jaký se na první pohled nabízí.

Na nedostatek přidělovaných peněz si Ateliér stěžoval odjakživa. Jako jediné výtvarné periodikum distribuované po (nejen) galerijní síti napříč republikou totiž dostával z rozpočtu ministerstva něco přes milion korun ročně, s čímž se při jeho kvalitním tisku a hlavně důrazu na kvalitní výstavy moc nedalo vyjít. Ateliér se nepodbízel komerci a ta se na oplátku nepodbízela jemu, čili ze soukromého sektoru si toho přivydělat příliš nemohl. Jenže jak rostla jeho skepse vůči veřejnému zajišťování svého přežívání, tak se též zmenšovala pozornost redakce k tomu, co se na stránkách Ateliéru tiskne.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.