Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Nemáme papeže

Minulý čtvrtek za něj režisér Nanni Moretti dostal od Febiofestu Kristiána. Snímek Máme papeže! na počátku dubna vstupuje do našich kin a v médiích se o něm píše jako o komedii. Kolonka drama, do níž ho zařadila filmová databáze ČSFD, je ale mnohem přesnější. Ne že by se divák při sledování nenasmál, ale po závěrečných titulcích ze sálu odchází spíš s tíživými pocity.

Moretti si ve svém filmu i zahrál, objevuje se tu v roli psychologa. Tomu se do rukou dostane čerstvě zvolený papež, na jehož jméně se k překvapení všech (včetně papeže samotného) shodne rozhádané konkláve kardinálů svolané po smrti předchozího šéfa Svatého stolce. Z balkonu baziliky svatého Petra sice do uší tisíců napjatých věřících zazní tradiční „Habemus papam!“, čili máme papeže, nová hlava katolické církve však neunese váhu svého úřadu, odmítne se ukázat a - jak již bylo řečeno - ocitá se v péči odborníka na lidskou duši.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.