2011_obalka_R09

Zázračná lidská paměť

Proč si pamatujeme i to, co se nestalo
Koupit vydání
I_obalka.indd Vydání 20.–27. 2. 2011 2011_obalka_R10 Vydání 6.–13. 3. 2011
2011-10-obalka
Editorial
RESPEKT - DESPEKT Respekt Editorial: Neexistující vzpomínky Erik Tabery
Anketa
Anketa: Vládní škrty jsou kritizovány. Kde se podle vás dalo uspořit a vláda to nevyužila? Respekt
Dopisy
Dopisy Respekt
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Komentáře
Země bez vlády Erik Tabery Českou republiku unáší volný proud Národní Dobeš Petr Třešňák Sérii ministrových skandálů korunuje angažmá xenofobního nacionalisty Důchody a návod pro amatéry Jan Macháček Jak si získat Araby Marek Švehla Drahé teplo domova Karolína Vránková
Audit Jana Macháčka
Penzijní mýty a nemýty Jan Macháček
Glosa
Škůdci -nas
Úspěch
U nás v Chuckovicích Jan Brabec Závislost na webu coby motor špičkové firmy
Rozhovory
Nevím, na co ty peníze šly Ondřej Kundra, Jaroslav Spurný Procházíme pomyslným Údolím smrti a nesmíme dopustit, aby se politika měnila jen v kšeftování.“ Nebývalé ostrý projev, který loni vynesl Alexandra Vondru do vedení ODS, měl symbolizovat začátek nové nekorupční éry strany. Ani ne po roce se ale karty obrátily a Vondra čelí v případě předraženého předsednictví EU podezření, že se do jedné z korupčních sítí sám zapletl.
Téma
Vzpomínky na to, co se nestalo Ondřej Nezbeda Dlouho jsme věřili tomu, že vzpomínky jsou dokonalé otisky našich skutečných zážitků podobně jako fotografie. Teprve v posledních letech se ukazuje, že mozek podobu vzpomínek pod vlivem emocí nebo aktuální atmosféry různě zkresluje rozmazává a jinak upravuje. Některé vzpomínky jsou dokonce úplně falešné. Spletité cesty vědců zkoumajících lidský mozek jen posilují obavu, že své racionální já máme pod kontrolou mnohem méně, než bychom si přáli.
Kultura
Jistě, pane ministře Pavel Jungwirth Pochválen buď Facebook Jiří Sobota Role internetu v boji proti diktaturám není jednoznačná Můj biftek a já Adam Šůra Češi procházejí zásadní proměnou vztahu ke svému jídlu Neurotický šachista Tomáš Lindner Po 42 letech Muammar Kaddáfí prohrává partii Tak tohle jsme projeli Ivana Svobodová Dobrodružný příběh bitvy o oboru Radějov Zdroje došly, nový pošli Ivana Svobodová Důchodová reforma snad konečně na dohled, ČSSD protestuje Dlouho očekávaná CESTA Adam Šůra Po dvaceti letech vznikl v Česku první levicový think tank Kdo je Ladislav Bátora? Profil muže, kterého chtěl Hrad za náměstka na školství Hana Čápová, foto: Jan J. Vorka Ministr Dobeš připustil, že Bátoru, který prošel několika stranami a kandidoval i za fašistickou Národní stranu, mu doporučili lidé z okolí prezidenta Václava Klause Být znovu tygrem Silvie Lauder Česko zaostává i za dříve slabšími sousedy a NERV nabídl překvapivý recept, jak z toho ven
Tvář
Nic pro šovinisty Jan Gregor Režisér Benjamin Tuček empaticky odhaluje svět tantrického sexu
Kulturní servis
Kulturní servis 28. únor - 6. březen Jaroslav Formánek, Jan Gregor, Jan H. Vitvar, Pavel Turek
Civilizace
Vlci pod hladinou Martin Uhlíř V oceánech narušených činností člověka už věci nefungují jako dřív. Potíže působí dokonce i kosatky. Hotově, nebo mobilem? Operátoři si brousí zuby na mobilní platby Petr Kočí Telefon může nahradit klíče, občanku i platební kartu.
Technologie
Hotově, nebo mobilem? Operátoři si brousí zuby na mobilní platby Petr Kočí Telefon může nahradit klíče, občanku i platební kartu.
Trendy
Poplatky za energie? Nula. Karolína Vránková Nulový dům potřebuje velmi málo energie. A to málo si dokáže vyrobit za pomoci slunce, dřeva a dalších obnovitelných zdrojů. Za deset let se budou stavět jenom takové domy. Není to sci-fi, ale předpis EU.
Eseje
Egyptské počty Václav Cílek Ať už bude režim jakýkoli, blízká budoucnost Egypťanů není růžová
Od věci
O půstu se jedl bobr Kateřina Mázdrová Půst je dnes považován hlavně za očistnou, případně dietní techniku. Ten křesťanský čtyřicetidenní, jehož čas za pár dnů začíná, už z duchovních důvodů před Velikonocemi drží málokdo. Historička, archeoložka a specialistka na dějiny stravování Magdalena Beranová říká, že naši zbožní předci si během něj docela pochutnali.
Jeden den v životě
Důvod, proč nezaspat František Holý
Komiks
Zen žen Lela Geislerová
Minulý týden
Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera Ivan Lamper Připravujeme Respekt

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte