40A_R09_2010_n.jpg
40A_R09_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Zelená úsporám přinesla do Čech kouzlo energetické spořivosti

Pro manžele Maříkovy to zpočátku znamenalo jen strašné nervy: dvacet hodin ve frontách na různých úřadech pouze kvůli verdiktu, že nemají nárok. Přesněji řečeno, že kvůli špatně vypracovaným výpočtům nedostanou na svůj projekt od státu ani korunu. Inženýr, který za to všechno mohl, navíc odmítal svou špatně odvedenou práci opravit nebo alespoň manželům vrátit pětadvacet tisíc, které mu předem zaplatili. A do toho všeho se jim doma vršily nabídky firem připravených zabalit jejich rodinný dům ve Strakonicích do izolačních materiálů a kompletně vyměnit okna a dveře. To vše za celoživotní rodinné úspory Maříkových – 900 tisíc korun.

40A_R09_2010_s.jpg
40A_R09_2010_s.jpg • Autor: Respekt
„Zaplaťpánbůh, dnes už to nejhorší máme za sebou,“ říká paní Maříková. Projekty jsou nakonec schválené, dělníci už podle nich začali se zateplováním, a pokud dostanou z centrály v Praze poslední razítko, budou mít manželé jistotu, že jim 400 tisíc z jejich investice zaplatí státní kasa z programu Zelená úsporám. „Po téhle rekonstrukci srazíme podle propočtů výdaje na energie o sedmdesát procent,“ říká paní Maříková. S manželem prý o zateplení svého starého domu s netěsnícími okny uvažovali už dlouho, ale odrazovaly je vysoké náklady. „Ten program nám vyloženě přišel vhod. Užili jsme si s tím úřadováním sice svoje…

2010_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte