Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Společnost

Život a smrt s bulvárem

Proč zdejší senzacechtivá média tolik milují nemoci a cizí neštěstí

Český bulvár zažívá žně. Zatímco ostatní noviny cítí přicházející okurkovou sezonu a zpravodajsky je zachraňuje alespoň nová vláda, bulvární bratři mají plné ruce práce. Zpěvačka Dara Rolins měla autonehodu a tato událost už přes dva týdny živí jak hlavní bulvární deníky Blesk a Aha!, tak časopisy stejného ražení. Přirozeně: koktejl známé osobnosti a bouračky za bílého dne, na jejímž konci zůstal jeden mrtvý, je namíchaný natolik svůdně, že by se bulvár vlastně zpronevěřil žánru, kdyby o nehodě zevrubně neinformoval.

Při pročítání pilířů zdejšího senzacechtivého tisku ale člověk záhy zjistí, že krev a slzy netečou jen z příběhu zpěvačky. Překypují jím i jiné stránky a daleko víc než při listování bulvárními vzory za hranicemi. Že by tu na dračku šly jiné emoce než jinde v Evropě?

Tak co je u mě nového

Redakce deníku Aha! sídlí v úhledném domě v pražských Holešovicích a člověk by si tu mohl připadat jako v galerii: kulatá recepce, moderní černé lustry spouštějící se z vysokého stropu, pak klasicistní schodiště, šedivé industriální potrubí v redakční místnosti, klid, klimatizace… Až na „stěnu chlouby“ vydavatelství Ringier hned ve vstupní hale. „Přežívá jen pod prášky“,„Sedla do letadla a opustila republiku!“,„Začala válka o miliony – Dara Rolins: Vydírají mě!“ valí se z vystavených prvních stran Aha!, který si…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].