Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Úspěch

Patrikův koncert

Patrik Pelauch se rozhodl a proměnil svůj život

Vypadalo to jako bláznivý nápad, a když Patrik Pelauch zaklepal na dveře Stavovského divadla, byla ta představa ještě o kus vzdálenější. „Odmítli se se mnou bavit a nepochodil jsem ani na dalších dvou scénách. Buď mi řekli, že nemají termín, nebo mě poslali někam na periferii,“ vzpomíná devětatřicetiletý hudebník na chvíli, kdy se pokusil splnit svůj životní sen – prožít vlastní sólový koncert na scéně některého z velkých pražských divadel. Na usměvavého muže s kloboučkem se v tu chvíli většina z producentů dívala přes prsty. Patrik měl za sebou sice několik vystoupení po pražských barech, hru na klavír ani na trubku – jeden z nejpreciznějších hudebních nástrojů – však nikdy nestudoval a s opravdovým tréninkem začal teprve před pár lety. „Vlastně dodnes neznám noty, když jsem ale v osmnácti začal hrát na piano, zjistil jsem, že mi tóny přicházejí samy a ke svojí hře je vlastně nepotřebuji,“ připomíná s úsměvem kvalifikaci, kterou popisoval i udiveným divadelním manažerům.

S pocitem, že jde po „správné vlastní cestě“, však pokračoval a svůj sen nakonec skutečně přetavil ve skutečnost: jeho unikátní improvizaci doprovázenou zvuky velryb uvedlo pražské Hudební divadlo Karlín a díky koncertu získal nabídky i na další sólové projekty. Jak se přitom ukázalo, pro Patrikův život to byla klíčová událost. Nešlo však ani tak o samotný…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.