Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Editorial

Editorial: Smrťáky táhnou

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

I když si bulvár nekoupíte, těžko mu uniknete. Alespoň na chvíli vám spočine zrak na jeho stránkách v hromadných prostředcích či obchodech. Sugestivní titulky, které často nějaké celebritě radí, co má dělat, a nebo naopak oznamují, že je někdo nemocný, závislý či zchudlý. „Smrťáky zabírají, rozhodně,“ vysvětluje nám šéfredaktor Blesku Vladimír Mužík. On i jeho kolegové dodávají, že jejich čtenáři si chtějí číst o neštěstí druhých.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Je to téměř otázka pro psychology, proč se čtenáři chtějí trápit bolestí někoho jiného. Ano, může to přinést úlevu, že i ti slavní a bohatí na tom mohou být hůře, než jsem já sám. Ale zároveň tak do sebe vtahuji něčí smutek, a to ať už chci nebo ne.

Od bulváru by člověk čekal spíše uvolnění. Tedy že se dozví, kdo s kým chodí, koho si vzal, že má nový dům či poprsí. Nebo takové ty lehce škodolibé titulky, které přinesou čtenářům úlevu: „I Julia Roberts má celulitidu“,„Vyfotili jsme je pro vás nenalíčené“,„Leonardo přibral“. Či zprávy ze světa smetánky a „vyšší“ společnosti. Prostě něco na způsob kdysi tak populární červené knihovny. Dnes zřejmě více táhne ta černá, a jak informuje článek Kateřiny Šafaříkové na str. 29–31, zřejmě ještě nějaký čas potáhne..

Byť na to neexistuje…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.