Nebylo to heslo zarputilých odmítačů vegetariánské stravy. „Košťál ven!“ křičeli na stadionech ti, kterým už léta vadí neblahé poměry v českém fotbale. Vlastimil Košťál, první místopředseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), pro ně tyto problémy symbolizoval. Muž, který tvrdil, že v domácí lize se nikdy neuplácelo, a kterému se líbily výkony reprezentačního týmu, jemuž dělal manažera, i ve chvíli, kdy se z nich fanouškům dělalo mdlo. Když teď těsně před silvestrem složil veškeré funkce ve vedení, pro leckoho to byl opožděný nejhezčí dárek pod stromeček.

Košťál z fotbalu neodchází s přiznáním chyb, kterých se dopustil. Ke svému rozhodnutí odmítá říci cokoli konkrétního, pouze sdělil, že je zdejší fotbalové hnutí v křeči, ze které by ho měli vyvést „noví neokoukaní funkcionáři“, a že fotbal s nastávající hospodářskou krizí nečeká lehká budoucnost. Ta zpráva se tedy dá číst i tak, že Vlastimil Košťál pochopil, že z dříve tučné fotbalové krávy pro sebe už nemůže nic moc vydojit.

Výprodej

„Vzdali jsme to.“ Tak okomentoval přítel fandící Baníku Ostrava fakt, že klub v polovině sezony prodal svého nejlepšího hráče Svěrkoše do Francie. Klub za něj vyinkasuje pár milionů a Svěrkošovi se o něco zvedne výplata. Problém však je, že hvězda tuzemské ligy nemíří za lepším: místo, aby hrála na jaře klíčové boje o titul, bude příštipkařit v klání o udržení podprůměrného Sochauxe…

2009_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1705

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte