mobrazek_345.gif
mobrazek_345.gif • Autor: Respekt

vobrazek_345.jpeg
Fotografie: Žid? Tak to musel mít peníze. – Autor: Profimedia.cz, http://www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Prokáže-li soud to, co zatím vychází najevo při policejním vyšetřování, zažila Francie první vraždu Žida za to, že je Žid, od nacistické okupace. Tak se alespoň vyjádřil šéf židovských institucí v zemi galského kohouta Roger Cukierman. Ve stručnosti: 20. ledna vylákala mladá atraktivní žena na schůzku prodavače mobilních telefonů Ilana Halimiho (23). Jenže Halimiho na oné schůzce přepadl a unesl gang „Barbarů“, ve své většině poskládaný z mladých muslimů původem z Afriky. Za rukojmí požadovali výkupné údajně ve výši 400 tisíc eur, ale marně, neboť ani zajatec, ani jeho rodina takové prostředky neměli. Pachatelé přitom Halimiho po tři týdny mučili, uřezali mu uši a prsty, pohmoždili a popálili mu 80 % povrchu těla a 13. února ho nahého pohodili na železničním náspu na pařížském předměstí – zemřel při převozu do nemocnice.

Většina gangu byla pochytána a policejní vyšetřovatelé rozjeli rutinní práci na kriminálním činu. Jenže 20. února padly při výslechu dvě věty, které daly případu jiný směr. „Židé to zaplatí,“ řekl prý jeden z únosců zprostředkovateli na otázku, kde vezme oběť na výkupné. „Nemám rád Židy,“ prohodil podle svědectví svého kumpána další, když spoutanému Halimimu udusil cigaretu o čelo. Jednal gang s rasistickým úmyslem? Prý ne, neboť únosu Halimiho předcházelo sedm dalších, leč neúspěšných pokusů o získání rukojmí – dílem na mužích…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte