Ve volební kampani se objevilo nečekané téma: legalizace marihuany a hašiše. Je to dobře, nebo ne? Sledujte debatu dvou liberálně naladěných odborníků na drogovou problematiku.

Unie svobody je zřejmě světovým rekordmanem v promrhání volebních preferencí (z více než 15% v roce 1998 na současné procento). Teď se ale rozhodla „odejít na úrovni“, jak zaznělo při spouštění předvolební kampaně.

Programový veletoč, který přitom provedla, bere dech. Ze zamlklého zosobnění konformismu, milovníka luxusních dovolených a bytů za státní peníze Pavla Němce se najednou stal obhájce menšin a „jinakosti“. Ze slepého střeva vládní koalice, jež legitimizovalo svou přítomností ve vládě parlamentní parní válec komunistů a sociálních demokratů, se má stát progresivní politická síla – a to vše právě ve chvíli, kdy moc unionistům naopak nenávratně uniká.

Unie svobody ve svém novém programu namíchala jakýsi antiglobalistně-hippie-komunistický koktejl, který za „liberální“ nelze označit ani pod vlivem libovolné psychotropní látky. Spílání bankám a koncernům k výbavě ekonomických liberálů rozhodně nepatří, tak jako k němu nepatří absolutní pacifismus, odmítnutí školného, domáhání se tzv. bezplatného zdravotnictví pro všechny či požadavek beztrestnosti za ničení cizího majetku pomocí sprejů.

Tragické je, že v této změti, poskládané bez ladu a skladu, je diskreditována řada důležitých témat a problémů, jež jsou v…

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte