Pondělí - Papež Jan Pavel II. potvrdil své zamítavé stanovisko k rozvodům, když vyzval advokáty katolického vyznání, aby odmítali zastupovat strany při rozvodovém řízení s odůvodněním, že jim to neumožňuje svědomí. Jan Pavel II. zdůraznil, že rozvod je nutné chápat jako „zlo“ a „protiprávní“ akt, a označil jej za „ránu na těle společnosti“. Upozornil, že „nerozlučitelnost manželského svazku nemůže být chápána jako pouhá soukromá volba, protože jde o jeden z úhelných kamenů celé společnosti“.

Úterý - Na 600 stoupl počet obětí nedělní exploze v muničním skladu v nigerijském Lagosu. Mezi mrtvými byl velký počet žen a dětí, které se utopily v říčním kanálu, když se snažily z místa tragédie uprchnout. Ze zasažené čtvrti Ikeja uprchly statisíce obyvatel. Podle armády výbuchy způsobil oheň, který se do muničního skladu přenesl z nedalekého tržiště. Místo neštěstí je obklopeno chudinskými a dělnickými čtvrtěmi. Úřady potvrdily, že šlo o nehodu, nikoli o vojenskou vzpouru.

Čtvrtek - Na jihu Filipín začalo vojenské cvičení, zaměřené na boj proti tamním povstalcům ze skupiny Abu Sayyafa. Spolu s filipínskými oddíly se ho účastní šest set amerických vojáků. Je to první americká vojenská akce od zahájení války proti teroristům v Afghánistánu a potrvá šest měsíců. Filipínská prezidentka Gloria Macapagalová-Arroyová se zaručila, že Američané se budou věnovat výhradně výcviku a že nepřicházejí bojovat. Katolické Filipíny se…

06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte