Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Téma

Mafie Heleny Vondráčkové

Sláva, konečně skončila ta dlouhá noc, už se nemusíme při vzpomínkách červenat! - Je to hrůza, bolševici se tlačí zpět a člověk už ani nemůže nahlas říci, jak to doopravdy bylo! Oba protichůdné pocity nedávno vyvolal rozsudek v soudní při mezi známou, populární zpěvačkou a známým, populárním kritikem. Nařízená omluva Jana Rejžka Heleně Vondráčkové se stala pro spoustu občanů satisfakcí a pro jiné zase pohanou. Člověk odjinud by tomu asi stěží rozuměl. Proč tolik vášní kvůli osobnímu sporu dvou exaltovaných osobností zábavního průmyslu, mohl by se ptát. V Čechách ale každý ví, že jde o velké věci. Pražský soud zvažoval minulost a hledal odpověď na otázku, jací jsme. Jan Rejžek putoval na lavici obžalovaných za tvrzení, že česká kultura stojí i ve svobodných podmínkách na stejně prohnilých základech jako za bolševické normalizace. Musel se za to omluvit, ale zdali má pravdu, soud nezkoumal.

Zřejmě mafiáni

Letošní sezona začala pro milovníky populární hudby podobně jako sedmatřicet předchozích. Zlatým českým slavíkem se stal Karel Gott, Helena Vondráčková je druhá. Stejné výsledky přinesla anketa mezi televizními diváky. V prestižním hlasování odborníků Gramy získala Helena cenu za celoživotní dílo. Na výsluní se vrátil Michal David a slušně si vede i řada dalších hvězd normalizační zábavy. Jejich estrády v televizi patří k nejsledovanějším, jejich desky k nejprodávanějším. Je jasné, že přes nové nápady a novou energii těží tito lidé z popularity…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.