Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Jágr politikům

Nestává se to často, ale i sportovci mohou svými názory zabrousit do společenských věd. Slavnému hokejistovi Jaromíru Jágrovi se v několika rozhovorech u příležitosti mistrovství světa podařilo položit dokonalé základy slušného chování pro politiky a především předsedy partají. První kapitola by se mohla jmenovat: Neunavuj voliče. „Nechci, aby mistrovství světa bylo o Jágrovi,“ prohlásil například a dodal, že nechce veřejnost sebou „unavit“. Druhá kapitolka: Dobré vztahy s médii. „Já chápu, že práce novinářů je se ptát a součást té mojí odpovídat.“ Kdyby totiž toto pravidlo porušil, tak z médií zmizí hokej (strana) a bude s ním konec (nikdo ji nezvolí). Kapitola třetí: Poslouchej koaličního partnera. „Rád komunikuju se spoluhráči, abych jim řekl, co potřebuju já, a dozvěděl se, co potřebují oni. Často stačí říct jedno slovo, aby nedošlo ke zbytečným nedorozuměním.“ Je lepší si to vyříkat mezi sebou a hned a nezanášet problémy do důležitých jednání. Čtvrtá kapitola: Pomáhej ve straně novým členům. „Vím, že to musím být já, kdo za mladým hráčem přijde a začne si s ním povídat. Ne čekat, až on přijde za mnou. Tak to nefunguje.“ Pátá kapitola: Nepodváděj voliče. „Trápím se tím, abych fanoušky nezklamal.“ Fanoušek (volič) je vždy základem tvých cílů, pokud ne, nemáš v politice co dělat. Kapitola šestá: Volební prohru na nikoho jiného nesváděj. „Musím se zastat každého hráče. I když jsme prohráli, každý odevzdal maximum.“ Nehledá pro prohru viníky ani v rozhodčích …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.