Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

ČSSD na skútru

Kdyby během měsíce zbývajícího do voleb nazval Miloš Zeman jakéhokoli politika třeba zkurvysynem, nikdo by se nemohl divit. Vždyť ty výrazy, které jsou považovány za dosavadní vrchol premiérovy hrubosti, Zeman spolehlivě přebije v dalších dnech či týdnech. Slova jako póvl, žumpa (novináři), idioti (Rakušané) atd. působí až něžně ve srovnání s tím, co v pondělí řekl na adresu senátora a šéfa ODA Michaela Žantovského - aniž by to někoho přimělo k účinné reakci. Jádro výroku z brněnského mítinku, který odvysílal Český rozhlas, zní takto: „Říká se mu skútr… A není to karosovaný motocykl, je to zkratka, kterou ostře odsuzuji a kterou ho oblažují jeho kolegové ze Senátu a která zní zkurvený trpaslík…“ Žantovský chce Zemana žalovat v občanskoprávním řízení. Takový krok na obranu vlastní cti je pochopitelný a sympatický. Ale zároveň nabízí otázku. Musí se tyto věci řešit před soudem? Co z takové tahanice může vzejít? Zeman se bude hájit poslaneckou imunitou i tím, že jenom reprodukoval známý názor („Říká se…“). Podstata věci ale spočívá někde jinde. Politicky měli Žantovského hájit a Zemana postihnout jiní, hlavně z domovské ČSSD. Jenže i Zemanův stranický šéf Vladimír Špidla se zmohl jen na to, že výrok označil za „nevhodný“. Když na Zemanovy hrubosti nereagují ti, kteří ho berou za šaška a již nad ním zlomili hůl, není divu. Když však na jeho vulgarity účinně nereagují ani ti, kteří Zemana berou za svého ideového lídra, za svého guru, řadoví členové ČSSD i špičky strany…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.