Ani trestní stíhání a starosti se sháněním miliardy na zaplacení dluhu nevzaly Vladimíru Železnému chuť k pořádání tiskovek. A tak minulý čtvrtek vyslechli novináři další díl ze seriálu o vzájemných špinavostech někdejšího nerozlučného tandemu Železný-Lauder. Konkrétně šlo tentokrát o to, že Železného obchodní přátelé koupili detektivní agenturu pracující před časem pro znepřáteleného Laudera. Z dokumentů prý vyplývá, že detektivové nezákonně šmejdili v účtech Železného firem a plánovali, jak mu za pomoci úplatků sebrat licenci. „Předáme tyto dokumenty americkým vyšetřovatelům,“ hřímal Železný, „neboť stejné metody používala Lauderova firma CME kdysi na Ukrajině a je kvůli tomu teď v Spojených státech vyšetřována.“ FBI bude mít jistě radost, ale možná ještě raději by si Železného vyslechla rovnou osobně. Nechce se totiž věřit, že by si o ukrajinském dobrodružství CME nepamatoval nic zajímavého člověk, který měl právě v té době „východní aktivity“ firmy v popisu práce.

Kyjevská spojka

Té zprávy z městské přílohy listu The New York Times z 12. června by si zřejmě v Česku všiml jen málokdo – nebýt Železného Novy, která z ní před dvěma týdny udělala jeden z trháků svých hlavních večerních zpráv. Podle NY Times je někdejší investor Novy Ronald Lauder doma ve Spojených státech vyšetřován kvůli podezření, že jeho firma CME utratila v polovině 90. let na Ukrajině zhruba milion dolarů na úplatcích tamním úřadům. Důvodem měla být licence na 2. kanál…

27.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

27.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte