Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

ČT v plamenech

Poměry v České televizi si už skoro neumíme představit bez cyklického procesu odchodů, odvolávání a rezignací. Člověk má pocit, že mu je ČT dodává jako nevyžádaný bonus ke koncesionářským poplatkům. Jak známo, před čtrnácti dny byl odvolán moderátor pořadu V pravé poledne Roman Prorok. Následoval týden, v němž se o okolnostech psalo z různých stran, načež se věc posunula směrem k jedné ze dvou (Zeman - Klaus) zúčastněných špiček, k předsedovi Klausovi. Mladá fronta Dnes otiskla ve čtvrtek článek, podle něhož se měl „Klaus vměšovat do práce České televize“. Vedení ČT cítilo potřebu toto nijak překvapivé, ale přitom vágně podložené tvrzení („telefon proběhl“) v hlavních zprávách odmítnout a ještě jednou vysvětlit, že Prorok byl skutečně špatný moderátor a že k jeho odvolání byly skutečně vážné důvody. Šéfa zpravodajství Zdeňka Šámala pak ředitelství upozornilo, že pokud tento de facto osobní výpad proti jednomu z kolegů neodvysílá, bude na hodinu propuštěn. Šámal odmítl a své rozhodnutí doprovodil profesionálně správným gestem: rezignoval na své křeslo. Zdá se, že divák opět dostal koncesionářský bonus a může se těšit na další kolo: díky zkušenostem totiž už víme, že pokud se bude politika na ČT ukazovat a dělat tak jako dosud, nemůže se nic změnit. Přesto existuje naděje, že únavný seriál vyhazovů a nových začátků skončí. Šancí je protest podepsaný desítkami televizních redaktorů, kteří se staví za Šámala a jeho postoj k nešťastnému ředitelskému pamfletu. Pokud redaktoři…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.