Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Všichni známe ten televizní obraz: několik lidí s tituly před i za jmény diskutuje o nějakém problému, často rovnou o krizi. Bylo by správné se zeptat: Víte to, přátelé, opravdu, nebo se jen domníváte to vědět? Není to jen pouhé přesvědčení, jemuž k potvrzení stačí, že si totéž myslí okruh vašich známých, že něco podobného píšou v časopise, který čtou lidé s podobnými názory jako vy?Hrdinové zdravé výživy si jistě vzpomenou, kolikrát měnili svůj jídelníček, protože se měnil názor na to, jaké potraviny jsou vlastně zdravé. Nyní se zase cosi tvrdí, ale nepochybujme, že se časem zjistí něco úplně jiného.

Dojem o drogách a násilí

V jiných oblastech je to podobné. Podle tvrzení některých protialkoholních odborníků by se z poloviny studentů v každém školním ročníku museli stát notorici - jen u nás už by to musely být statisíce lidí. Zřejmě se odborníci mýlili. O jiných drogách, shrnovaných na jednu hromadu pod názvem drogy, se obecně ví ještě daleko méně - asi také proto tolik všeobecného třeštění. Například je, zdá se, každému jasné, že konzumace měkkých drog vede ke konzumaci drog tvrdých. Pokud je známo, nikdo nic takového nedokázal - zato nestor feťáků W. Borroughs tvrdí, že tak jednoduchá souvislost prostě neexistuje. Není to stejné jako tvrdit, že kdo začíná s jedním pivem, skončí u litříku šedesátiprocentní slivovice? Někteří to možná dokázali, ale celkově je to, jak každý ví, nesmysl. Diskuse se kromě toho vede převážně o tom, jak zvýšit cenu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.