Bankrot nad Poldi

České banky odmítají se Stehlíkem jednat o úvěru

„Pokud se situace v Poldi nehne dopředu, zapálím se svými lidmi požár,“ prohlásil před čtrnácti dny v televizi majitel kladenských hutí ing.arch.Vladimír Stehlík. Přestože koncem minulého týdne se situace v závodě výrazně uklidnila, hlavní příčina potíží odstraněna nebyla. Během února se dluh Poldi zvýšil na 340 miliónů korun. Proto jí Energetické centrum Kladno odpojilo začátkem měsíce dodávky páry a elektrického proudu. Závod byl sice minulý čtvrtek opět spuštěn, pokud ale V.Stehlík do začátku března nenajde banku, která by mu poskytla úvěr, hrozí jeho podniku bankrot.

Mafiánské spiknutí

Kladenskou huť získal V.Stehlík ve veřejné soutěži loni v říjnu. Tehdy slíbil šesti tisícům zaměstnanců Poldovky rychlý ekonomický růst. To se mu však zatím nedaří - dluh narostl o 68 miliónů. O jeho nervozitě svědčí i fakt, že zakázal vstup do závodu bývalému generálnímu řediteli Vágnerovi. Přitom ještě na podzim mu chtěl na Kladně za zásluhy o Poldi postavit pomník.Přesto Stehlík opakuje své sliby i dnes: „Stačí miliarda a Poldovka půjde během několika týdnů bleskově nahoru.“ Dosavadní neúspěchy přičítá na vrub jakémusi „mafiánskému spiknutí funkcionářů“. „Neumíte si představit, jak je těžko na duši, když vás partneři z celého světa bombardují zakázkami, a vy jim nemůžete nic slíbit,“ rozčiluje se Stehlík. „Kvůli uzavřeným ventilům máme miliardové ztráty.""Nejsme žádná mafie,“ brání se…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte