Reparát Miloše Zemana

Vedení sociální demokracie schválilo výroční zprávu svého předsedy až napodruhé

V neděli devátého ledna předložil Miloš Zeman výkonnému výboru České strany sociálně demokratické svoji výroční zprávu věnovanou analýze roku 1993 a politickým výhledům pro příští měsíce. Osmadvacetičlenné předsednictvo, které do té doby vcelku bez výhrad přijímalo Zemanovy pravidelné analýzy politické situace, však tentokrát navrhovaný dokument odmítlo. Zaskočený předseda se hájil, jak je zvyklý: zprávu prý psal rozrušen ve chvíli, kdy jeho žena ležela v porodnici. Výkonný výbor po hodinovém jednání nakonec bez hlasování Zemanovi uložil zprávu do měsíce přepracovat a znovu předložit ke schválení. K tomu došlo až minulé úterý, kdy s upraveným dokumentem s výjimkou místopředsedkyně Petry Buzkové a tajemnice Jany Volfové souhlasila velká většina výkonného výboru.

Solidarita místo egoismu

Původní pátnáctistránková Zemanova zpráva je členěna do pěti kapitol a postupně se věnuje vnitrostranickým záležitostem, přípravě komunálních voleb, práci poslaneckého klubu, finanční situaci strany a politickým výhledům ČSSD. Kromě tradičních výpadů proti vládní politice (podle Zemana se „nevracíme do Evropy, ale do Latinské Ameriky“ a za „podnikatele omylem považujeme finanční parazity a spekulanty typu Viktora Koženého“) obsahuje zhruba tři myšlenky.1. V hospodářské oblasti je třeba obnovit "ekonomický růst pomocí participativní ekonomie, považující…

05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte