v02.jpg

1992/2

Koupit vydání
v01.jpg Vydání 6.–13. 1. 1992 v03.jpg Vydání 20.–27. 1. 1992
Zahraničí
Skini v Panonii István Lékó V Maďarsku se první skinheadi objevili na konci sedmdesátých let, paralelně s hnutím punk. Politicky již Srbsko prohrává Teodor Marjanovič V Chorvatsku dnes probíhá agresívní válka proti všemu chorvatskému a proti všemu, co je demokratické v někdejší Jugoslávii. Výstraha všem extremistům Miroslav Gregorovič Na Nový rok podepsali v sídle OSN zástupci salvadorské vlády a partyzánských jednotek FMLN dokument o zastavení palby. Na dosah propasti Dimitrij Běloševský Není tomu tak dávno, co byl Boris Jelcin skutečným miláčkem lidu, v nějž vkládali své naděje nejen Rusové. Nedávný průzkum mezi obyvateli Moskvy však ukázal, že politování nad odchodem prvního a současně posledního prezidenta SSSR Michaila Gorbačova cítí celých 38 procent dotazovaných. Pomoci nám může jedině Schwarzkopf Teodor Marjanovič V Sisaku, stejně jako ve většině ostatních chorvatských měst, je poplach.
Dopisy
Rozhovor s Evou Švankmajerovou Jan Novotný Vážená redakce,rozhovor s Evou Švankmajerovou (Respekt č.1/92) je požitek číst, nemohu se však smířit s jejím komentářem k případu Olgy Hepnarové, který se i mně kdysi nesmazatelně vryl do paměti.
Kultura
Profesionálové Benjamin Kuras Po českých zemích se dnes hořekuje nad údajným úpadkem kultury. Není prý dobrých autorů, divadla nevědí, co hrát, zavedení spisovatelé nevědí, co psát, lidé nekupují knihy. PETR PAN Petruška Šustrová
Domov
Takmer Hlava XXII Milan J. Žitný Sledování, odposlech, falešné doklady Jaroslav Spurný K úkolům tajných služeb patří i pronikání do takových organizací, které používají k prosazování svých politických cílů teror, jsou podezřelé z plánů na násilné svržení vlády.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte