v03.jpg

1992/3

Koupit vydání
v02.jpg Vydání 13.–20. 1. 1992 v04.jpg Vydání 27. 1. – 3. 2. 1992
Komentáře
Vzestup a pád politických sekretariátů Vladimír Mlynář Minulý týden dokončily výbory Federálního shromáždění projednávání pěti prezidentových zákonodárných iniciativ. Výsledek nedopadl pro Hrad uspokojivě. Kdo má na co právo Benjamin Kuras Sudetoněmecké nároky na návrat majetku v Českých zemích, který by, jak píší české noviny, "tato společnost neunesla", neuškodí vidět v historickém kontextu a proporcích. Usmíření se zatím nekoná Pavel Uttitz Smlouva o budoucích vztazích mezi Československem a Německem vyvolala minulý týden nové rozpory mezi stranami bonnské koalice. Všechno je jinak Martin Daneš Vzrušená diskuse kolem prezidentova návrhu volebního zákona svědčí o uznání klíčové role, kterou hraje v každém demokratickém státě volební systém. Konec Šamirovy koalice Alžběta Hévrová Jsou to jen tři měsíce, kdy byl Likud na vrcholu své slávy, kdy by podle všech průzkumů veřejného mínění vyhrál volby. Senát místo rady Jiří Kabele Současný parlament schvaluje zákon tím obtížněji, čím je důležitější. Ani ne tak proto, že vyvolává větší názorové střety, ale proto, že při platnosti zákazu majorizace v Sněmovně národů jej může zablokovat pouhých 38 poslanců.
Civilizace
Vzduch jako bojový plyn Jindřich Petrlík Okres Mělník se na celkovém množství škodlivin vypouštěných do ovzduší v bývalém Středočeském kraji (bez Prahy) podílí 60-70%.
Ekonomika
Trh musí mít pevná pravidla Jan Macháček Stojíme několikahodinové fronty, abychom se mohli zúčastnit kupónové privatizace, ze všech stran na nás útočí reklamy investičních privatizačních fondů. Většina z nás už asi tuší, že je svědkem a účastníkem unikátního projektu.
Dopisy
Nebojme sa kupónovej privatizácie Kata Gregorová Ekonomická reforma sa stáva najobľúbenejšou vábničkou všetkých politických strán. Je naozaj veľmi príťažlivá. Nie je dňa, aby sme nepočuli jej nové prívlastky.
Domov
Zahradu rozdělil plot Jana Šeblová Pozor, smog! Jarmila Johnová Často slýcháme, že nemáme na to, abychom žili ve zdravějším a hezčím životním prostředí. Budeme si to prý moci dovolit, až zbohatneme na jeho další devastaci. Město a psi István Lékó
Zahraničí
Kdo s koho Josef Kolář Stojíme několikahodinové fronty, abychom se mohli zúčastnit kupónové privatizace, ze všech stran na nás útočí reklamy investičních privatizačních fondů. Většina z nás už asi tuší, že je svědkem a účastníkem unikátního projektu. Choulostivá záležitost Petr Kypr Netrpělivost uznat Chorvatsko byla zcela pochopitelná. Vždyť tam umírají lidé. Mezinárodní problémy však nelze řešit pouze proklamativními akty. Světový organismus je citlivý na nerovnováhu. Mizivé zásoby potravin Dimitrij Běloševský Napětí ve Společenství nezávislých států i ve všech útvarech, které ho tvoří, každým dnem vzrůstá. Nejde přitom zdaleka jen o obyvatelstvo, nespokojené s dopadem cenové liberalizace. Nedemokratická obrana demokracie Luboš Kropáček V sobotu 11.ledna se alžírský prezident Šadlí Bendžedíd zničehonic objevil uprostřed televizního deníku a oznámil, že již před týdnem rozpustil parlament a že nyní podává demisi. Poslední křeče Miroslav Gregorovič V prvních dnech letošního roku vystartoval z turistické oblasti kubánského Varadera vyhlídkový vrtulník. Nebyl to obvyklý turistický let, jaké se zde stále ještě pro cizince vybavené devizami provádějí.
Kultura
Obluda má čas Jiří Hůla Od 15.ledna je ve výstavní síni Ženské domovy výstava Pavla Brázdy a Věry Novákové, soustředěná na jejich rannou tvorbu, především na práce vzniklé v padesátých letech.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte