v01.jpg

1992/1

Koupit vydání
v52.jpg Vydání 30. 12. 1991 – 6. 1. 1992 v02.jpg Vydání 13.–20. 1. 1992
Domov
Zpravodajské hry Jaroslav Spurný Federální bezpečnostní informační služba stále hledá svou tvář. V podstatě od jejího vzniku se vedou spory, jakých metod by měla při své práci používat. Návrat dějin Martin Hybler Dva roky po "sametové revoluci" lze říci, že Václav Havel měl se svým sloganem o návratu dějin bohužel pravdu: historie, ta mrcha, je tu. Milost válečnému zločinci Vladimír Mlynář Po téměř padesáti letech se na Slovensko vrátil bývalý generální tajemník Hlinkovy slovenské lidové strany (HSLS). Po válce byl u nás v nepřítomnosti odsouzen na dvacet let žaláře za velezradu.
Zahraničí
Prubířský kámen Dimitrij Běloševský Společenství nezávislých států odstartovalo liberalizací cen Kam mizí výsledky práce Jana Klusáková Liberalizací cen v Rusku právě začala skutečná ekonomická reforma. Její výsledek bude záležet i na tom, zda vznikne co možná nejpočetnější podnikatelská vrstva. Integrace na výspě Evropy Václav Černý Nezávislé státy vzniklé na území bývalého SSSR hledají nové formy společné existence. To však zdaleka neznamená, že proces dezintegrace je u konce - k zásadním změnám totiž zřejmě dojde i v Ruské federaci. Konec osvíceného diktátora Luboš Palata Argument, který používají ozbrojené skupiny, aby odůvodnily svůj pokus o převrat namířený proti zákonně a svobodně zvolenému prezidentovi, je známý z podobných akcí ve třetím světě: prezident prý zneužil svých pravomocí a zavedl v zemi osobní diktaturu, pošlapal demokratické svobody, byl netolerantní vůči opozici a podobně. Zatím vítězí násilí Pavel Datel Vánoční střelba na civilní cíle v Chorvatsku jen potvrdila, že demokratické páky světa jsou příliš slabé na vychytralou přesilu.
Komentáře
Volební zákon Jiří Kabele Naše politická scéna se konečně trochu zklidnila. Ale je to nepřesvědčivý mír. Já s tebou, když ty ne s ním Martin Daneš Politické strany nedávno začaly hrát hru "škatulata hejbejte se". Tvoří koalice, spojenectví i dohody o neútočení, ty, které spolu za žádných okolností nechtějí mít nic společného, se od sebe distancují. Jak nezabít druhého Martin Hybler

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte